تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
۳۰۰ رانش در ۲ ماه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
افزایش تعداد و مساحت نقاط رانشی مازندران در یک سال اخیر ساکنان مناطق کوهستانی و دامنه‌ای این استان را با نگرانی‌های زیادی مواجه کرده است.
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
مصاحبه با همسر شهيد سيد مجتبي علمدار
سردارشهید علی اکبر پور قاسم کیست؟
تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای خلقت اند، اما این گنج ها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک، فرماندهانی همچون سردارشهید علی اکبر پور قاسم که عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند.
چرا خاتمي و ناطق نوري كناره گرفته‌اند؟
از يك طرف مي‌توان اين را نوعي نگاه واقع‌گرايانه به عرصه سياست بدانيم كه به گونه‌اي طراحي شده كه موقعيت لازم را براي ايفاي نقش چنين افرادي فراهم نمي‌آورند و از طرفي ديگر نيز با توجه به شناختي كه اين دو شخصيت از عرصه سياست دارند فضا را براي سياست‌ورزي خود در ايفاي نقش جدي و پررنگ در عرصه سياست كشور مهيا نمي‌بينند.
خاتمی در مقابل کسی نیست
کسانی که کشور را به این شرایط رساندند اجازۀ بازگشت شخصیتی موجه مثل خاتمی را به قدرت نمی دهند. آنهایی که از احمدی نژاد حمایت کردند، به غلط خاتمی را در مقابل خود می‌دانند.
درمان تب و لرز اقتصادی
نماینده ادوار مجلس با یادآوری راهکارهای درمان رکود تورمی در کشور، گفت: اکنون برای رونق تولید همچنان باید سیاست های انبساطی پیش گرفت و برای جریانات غیر مولد به شدت انقباضی عمل کرد تا در ابتدا رشد نقدینگی و نرخ تورم کاهش یابد.
روی بازگشت احمدی‌نژاد برنامه ریزی می کنند؟
با نگاهی کلی به فضای سیاسی کشور می توان به وضوح مشاهده کرد که گروه‎ها و طیف‌های مختلف سیاسی در پی ایجاد نظم ساختاری برای شرکت در دو رویداد مهم سیاسی کشور یعنی انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی هستند.
تخریب دولت برای تداوم رانت‌خواری‌
رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات اعتقاد دارد که برخی مخالفان برای رضای خدا، انتقاد نمی‌کنند.
روحانی به راحتی اشک می‌ریزد
اکبر ترکان از سیاستمداران کهنه‌کار ایرانی در سال 1331 در تهران به دنیا آمد. او به عنوان یکی از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه، یکی از سیاسیونی است که پس از دوم خرداد 76 تصمیم گرفتند تا مشی سیاسی مبتنی بر میانه‌روی را در صحنه سیاسی کشور تقویت کنند.
وقتی آمار بیکاری جوانان از مرز هشدار می‌گذرد...
او معتقد است که تنها 50 درصد متقاضیان کار دارای مهارت هستند و مابقی هنگام ورود به بازار کار مهارت لازم را ندارد در حالی که صنایع و بنگاههای تولیدی به نیروی ماهر نیاز دارند.
الگوی زیست عزتمند
دکتر غلامرضا غفاری، جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه تهران در یادداشتی با عنوان «الگوی زیست عزتمند» تاکید می کند: صرف ماندن در شعار و اکتفا کردن به رفتار های مناسکی که در بیشتر موارد از معنا و محتوای چندانی هم برخوردار نیستند نمی تواند ما را به الگوی زیست عزتمند، آموزه ها و درس های عاشورایی که سالار شهیدان بر آن اهتمام داشتند رهنمون کند. زیست عزتمند یعنی آموزه های نظری و عملی الگوی زیست حسینی را به درون زندگی اجتماعی بردن و بنای زندگی آگاهانه و عزتمند را گذاشتن تا برآیند آن بهره مندی از نسلی آگاه، آزاده و عزت پسند باشد.
عطش جنسی در جامعه ما
فرهنگ جامعه ما عینیت‌های مدرن را می‌پذیرد، اما ارزش‌های مدرن را نمی‌پذیرد. در نتیجه مجرم درست می‌کند. وقتی مجرم درست کرد، فضای مجرمانه نیز ایجاد می‌کند
خاطرات پدر دانش هسته ای ایران
برای ساخت نیروگاه بوشهر، آمریکا و شوروی را کنار گذاشتیم
استخدام به شرط کشف حجاب
برخی از شرکتها بجای استخدام کارمند، قصد دارند برده جنسی استخدام کنند. اتفاق تاسف باری که هر روز بیشتر از روز گذشته در محیط های کاری گسترده می شود و در این میان نهادهای مسئول هم انگار توجه چندانی به جلوگیری از این فاجعه ندارند
ریشه تحلیل های علی مطهری در کجاست؟
اگر دقت کنیم یکی از دلایل «جنجالی» شدن و «مطرح» شدن آقای مطهری در تیتر رسانه ها، ورود عجولانه ایشان به برخی مسائل سیاسی است که هیچ لزومی در آن وجود ندارد. شاید عجیب ترین آنها نامه ای است که ایشان در زمان بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به رهبرانقلاب نوشتند. گذر ایام و حب و بغض های سیاسی همواره مانعی برای اصلاح رفتارهاست. اگر این حب و بغض ها انباشته شود ممکن است بر دیدگاه های فرد اثر بگذارد و رفته رفته «اصلاح رفتارها» جای خود را به «تجدیدنظر در پیش فرض های ذهنی» بدهد.
کارنامه 100 روزه روحانی
یکی از اقدامات مثبت آقای روحانی اعلام، ارائه گزارش‌ به صورت مرتب و به‌خصوص گزارش‌های 100روزه به مردم است که یکی از مطالبات اصلی مردم در زمان تبلیغات انتخاباتی از دولت بود. دکتر روحانی در زمان انتخابات وعده داده بود که در عرض 100روز وضعیت کشور را به یک ثبات برساند و راهکارهای کوتاه‌مدت برای برون‌رفت ایران از وضعیت فعلی پیدا کند و گزارشی از اقدامات خود به مردم ارائه دهد.
1 2