افراط جلوی بهره‌گیری از نیروهای باکیفیت را می‌گیرد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بروکراسی پیچیده در دستگاه‌های دولتی گفت: افراط جلوی ارتباط، ترقی و بهره‌گیری از نیروهای باکیفیت را می‌گیرد و مانع از قرار گرفتن کشور در مسیر رشد و ترقی می‌شود.
آیا خاتمی می‌تواند از کشور خارج شود؟
طی چند سال گذشته هر از گاهی و بصورت جسته و گریخته بحث ممنوع الخروج بودن سید محمد خاتمی از کشور در رسانه‌های مختلف مطرح شده است. اما باور این مساله که طراح گفتگوی تمدن‌ها ممنوع الخروج باشد و اجازه خروج از ایران را نداشته باشد آنقدر سخت است که معمولا توسط ناظران سیاسی رد می‌شود و به حد شایعه تقلیل پیدا می‌کند.
تاجرنیا : زخم‌هایی بر پیکره نظام وارد شده که قابل جبران نیست
امروز بزرگترین جفایی که در قبال حضرت امام می شود، این است که برخوردهای افراط گرایانی که امروز به اسم نگاه و اندیشه امام در کشور ظاهر می شوند را میراث حضرت امام بدانیم. بگوییم آن جمهوری اسلامی مورد نظر امام همین روزنامه بستن ها و گاه برخورد برخی از افراط گرایان با مردم و اجازه فعالیت به دانشجویان ندادن است.
حجاب درايران باستان چگونه بود؟
حجاب و پوشیده بودن زن از دوران هاي باستان در نزد ایرانیان يك نوع ارزش اخلاقي بوده و به همین دلیل به تدريج به صورت سنت ملي و هنجار اجتماعی درآمده است.
اتاق فکر جریانات تکفیری از نظر جوادی آملی
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش اسرائیل و آمریکا در تحریک جریان‌های تکفیری اشاره کرد و گفت: در برخورد با جریان‌های تکفیری باید اتاق فکر آنها یعنی اسرائیل و آمریکا را رصد کرد.
صالحی: می‌توانستیم در مذاکرات ژنو بهتر عمل کنیم
رییس سازمان انرژی اتمی کشور با حضور در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بر این مساله تاکید کرد که ایران می‌توانست در مذاکرات مدیریت بهتری کند و دست بالاتری داشته باشد
ناگفته‌هايي از خانواده و دوستان شهداي 16 آذر
بازرگان:وقتي سربازها رفتند تو كلاس، در همين حين، آقاي دكتر عابدي دستور داده بود كه زنگ بزنند. زنگ زدند، بچه‌ها ريختند بيرون و شعار «زنده باد مصدق» دادند....هميشه مرتب از منزل تا دانشگاه پياده مي‌رفت حتي اتوبوس هم سوار نمي‌شد. روزي كه شهيد شد وسائلي كه به من تحويل دادند، توي جيب اين جوان فقط شش ريال پول بود، كارت تحصيلي و دفترچه و لباس خون‌آلود.
رای مخالف احمدی نژاد درجلسه مجمع/عکس
متن موافقت‌نامه ژنو غیرحقوقی است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متن موافقت‌نامه ژنو غیرحقوقی است و مشخص نیست چه چیزی را دادیم و چه چیزی را به جایش گرفتیم.
توضیحات ظریف در مورد سخنرانی‌اش در دانشگاه تهران
وزیر خارجه ایران در مورد سخنرانی‌ هفته گذشته‌اش در دانشگاه تهران توضیحاتی ارائه کرد
واکنش روح الله حسینیان به نامه احمدی‌نژاد
صداوسیما بهتر است به جای طفره رفتن از این موضوع اجازه این مناظره را بدهد و نگران نیز نباشد زیرا این مردم هستند که باید قضاوت کنند و خودشان بعد از مناظره می‌توانند بهترین قضاوت را درباره هر کدام از طرفین داشته باشند.
آیا رییس جمهور سابق جلب می‌شود؟
اگر اقدام رییس‌جمهوری سابق از موارد عدم‌حضور نباشد، دادگاه و مراجع قضایی کیفری می‌توانند با تجدید جلسه مجددا فرد را به‌عنوان متهم یا مطلع احضار کنند و در برگه احضاریه جدید قید کنند عدم‌حضور موجب جلب است و تنها در صورت ابلاغ این احضاریه جدید و عدم‌حضور مجدد فرد مرجع قضایی کیفری می‌تواند به درخواست شاکی متهم یا مطلع را جلب کند.
بزرگداشت «میرزا کوچک‌خان» توسط روحانی
رییس‌جمهور در پیامی به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی گفت: بزرگداشت «میرزاکوچک خان» تلاشی برای زنده نگه داشتن روح دینداری برای آزادگی، مبارزه برای عدالت، مقاومت در برابر بیگانه و پاسداشت ایثار است.
برگزاری پنجمین جلسه فوق‌العاده هیأت دولت
پنجمین جلسه فوق‌العاده هیأت دولت بعداز ظهر امروز به منظور ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور برگزار شد.
تصاویر/حضور رئیس جمهور در مناطق زلزله زده
لغو همه تحریم‌ها به توقف غنی‌سازی منجر نمی‌شود
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای غنی سازی در خاک ایران را خط قرمز جمهوری اسلامی خواند و گفت: لغو همه تحریم‌ها به توقف غنی‌سازی منجر نمی‌شود.
زنان و خیابان های هرزه شهر
صدای بوقهای مکرر، گوشهایت را به ستوه آورده. یک آن، نفس کم می آوری. نفسهایت یخ کرده و ضربان قلبت به مثابه طبل بزرگی که در سینه می کوبد آزاردهنده شده است.
تشکیل کمیته سالمندان در مجلس
سخنگوی کمیسیون اجتماعی از تشکیل کمیته سالمندان در کمیسیون بهداشت درمان مجلس برای حمایت از این قشر آسیب‌پذیر خبر داد و گفت: مراقبت‌های بهداشتی حلقه گم‌شده توجه به سالمندان است چرا که نیازهای پزشکی این قشر با سایر اقشار جامعه متفاوت است
ریشه تحلیل های علی مطهری در کجاست؟
اگر دقت کنیم یکی از دلایل «جنجالی» شدن و «مطرح» شدن آقای مطهری در تیتر رسانه ها، ورود عجولانه ایشان به برخی مسائل سیاسی است که هیچ لزومی در آن وجود ندارد. شاید عجیب ترین آنها نامه ای است که ایشان در زمان بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به رهبرانقلاب نوشتند. گذر ایام و حب و بغض های سیاسی همواره مانعی برای اصلاح رفتارهاست. اگر این حب و بغض ها انباشته شود ممکن است بر دیدگاه های فرد اثر بگذارد و رفته رفته «اصلاح رفتارها» جای خود را به «تجدیدنظر در پیش فرض های ذهنی» بدهد.
هشدار ریاض درباره توافق هسته‌ای با ایران
عربستان سعودی به آمریکا و دیگر کشورهای غربی هشدار داد که در صورت رسیدن به توافق و شکست در مهار برنامه هسته‌ای ایران ریاض دست روی دست نخواهد گذاشت.
1 2 3