آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 3611 1393/02/13  


تخریب دولت برای تداوم رانت‌خواری‌


رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات اعتقاد دارد که برخی مخالفان برای رضای خدا، انتقاد نمی‌کنند.

 
نجفقلی حبیبی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها گفت: این حرکت مردم نشان از بی اعتمادی مردم دارد ولی این بی اعتمادی نسبت به دولت روحانی نیست بلکه حاصل اشتباهات گذشته است. دولت روحانی باید تلاش کند، که اعتماد از دست رفته بازگرداند.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه دولت باید اشتباهات گذشته را رفع و رجوع کند، خاطر نشان کرد: صراحت و شفافیت دولت در زمینه‌های مختلف راه حل رفع بی اعتمادی است. با این روش دولت ضرر نخواهد کرد. مردم دولت و نظام را دوست دارند و متولیان امور باید اعتماد عمومی را حفظ کنند.

وی ادامه داد: فسادهای صورت گرفته در گذشته و نحوه برخورد دولت با آن، باعث شده است نگاه مردم به دولت‌ها با بی اعتمادی همراه باشد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه دولت با حساب کشی درست از تمام دستگاه به ویژه در زمان تفریق بودجه می‌تواند زمینه ساز اعتماد مردم به دولت شود گفت: دستگاه‌ها باید جواب بدهند که چگونه بودجه خود را خرج کرده‌اند و دولت نباید اجازه دهد، دستگاه‌ها از گزارش دادن فرار کنند.

حبیبی خاطر نشان کرد: اگر برای مردم مشخص شود که ریال به ریال بودجه در کجا هزینه می‌شود، دیگر چیزی به نام بی اعتمادی بین مردم و دولت وجود نخواهد داشت.

رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات با اشاره به سواستفاده مخالفان دولت از عدم انصراف مردم از دریافت یارانه افزود: مشخص است که یک عده به علت از بین رفتن ویژه خواری‌هایشان به دنبال تخزیب دولت هستند.

وی گفت: این گروه فکر می‌کند اگر دولت در مسئله هدفمندی و طرح‌های دیگر خود موفق شود، آنها از امکاناتی که در این سال‌ها بدست آورده‌اند محروم خواهد شد.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به اینکه این انتقادها برای رضای خدا نیست، خاطرنشان کرد: در این میان برخی افراد ساده نیز فریب این افراد را می‌خورند و بر اساس حرف آنها وارد این بازی می‌شوند. دولت روحانی با سخن گفتن بدون واسطه و شفاف و بدون محافظه کاری با مردم می‌تواند، تئوری مخالفان دولتش را خنثی کند.

حبیبی ادامه داد: در ماجرای دفن «ریچارد فرای» دیدید که چه جنجال‌هایی به راه انداختند و این درحالی است که همین افراد در دولت گذشته که احمدی نژاد از این فرد تقدیر کرد و به او خانه‌ای داد، سکوت کردند و حتی به خاطر این کار از احمدی نژاد تشکر کردند.

وی با عجیب خواندن این شیوه رفتار از سوی مخالفان خاطر نشان کرد: این رفتارها که از سوی مخالفان به ویژه برخی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد در اذهان عمومی به نام اسلام و دین تمام می‌شود، چون این افراد با نام دین این کارها را انجام می‌دهند. 
گردآوری : گروه خبر سیمرغ

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: