آخرین عناوین

١١٠ هزار مسافر در دور نخست تعطیلات نوروزی در استان سمنان اسکان یافتند
۹ هزار مسافر نوروزی از اسکله‌های تفریحی گلستان استفاده کردند
نخستین اتوبوس سیار خون‌گیری تحویل انتقال خون گلستان شد
قلعه عقاب‌ها در انتظار جام قهرمانی بسکتبال آسیا
دومین اردوی تیم ملی هندبال جوانان دختر کشور در شاهرود
کاستی‌های ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود
تلاش کم نظیر وزنه‌برداران گیلانی با کسب ۲۹ مدال در سال گذشته
چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور گیلان پرداخت شد
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
حوادث رانندگی در جاده های گیلان ۹ کشته برجای گذاشت
۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر در مدارس گیلان اسکان یافتند
گام مهم تامین اعتبار تکمیل سالن ورزشی نور برداشته شد
مشکلات ۶۵ واحد تولیدی دردادگستری مازندران گره گشایی شد
عرضه بنزین ۱۴ درصد افزایش داشت
زخم کندوان ؛ چالش سقوط سنگ و کمبود امکانات پلیس راهی
حرکت تُند مازندران بر روی ریل بیماری کووید ۱۹
متوسط نرخ تورم مازندران از میانگین کشوری بالاتر است
بازدیدچهار میلیون و و ۳۲۷ هزار و ۲۷۴ نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری مازندران
فیلم داستانی « نابرده گنج» در ساری به پایان رسید
کد خبر: 3611 1393/02/13  


تخریب دولت برای تداوم رانت‌خواری‌


رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات اعتقاد دارد که برخی مخالفان برای رضای خدا، انتقاد نمی‌کنند.

 
نجفقلی حبیبی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها گفت: این حرکت مردم نشان از بی اعتمادی مردم دارد ولی این بی اعتمادی نسبت به دولت روحانی نیست بلکه حاصل اشتباهات گذشته است. دولت روحانی باید تلاش کند، که اعتماد از دست رفته بازگرداند.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه دولت باید اشتباهات گذشته را رفع و رجوع کند، خاطر نشان کرد: صراحت و شفافیت دولت در زمینه‌های مختلف راه حل رفع بی اعتمادی است. با این روش دولت ضرر نخواهد کرد. مردم دولت و نظام را دوست دارند و متولیان امور باید اعتماد عمومی را حفظ کنند.

وی ادامه داد: فسادهای صورت گرفته در گذشته و نحوه برخورد دولت با آن، باعث شده است نگاه مردم به دولت‌ها با بی اعتمادی همراه باشد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه دولت با حساب کشی درست از تمام دستگاه به ویژه در زمان تفریق بودجه می‌تواند زمینه ساز اعتماد مردم به دولت شود گفت: دستگاه‌ها باید جواب بدهند که چگونه بودجه خود را خرج کرده‌اند و دولت نباید اجازه دهد، دستگاه‌ها از گزارش دادن فرار کنند.

حبیبی خاطر نشان کرد: اگر برای مردم مشخص شود که ریال به ریال بودجه در کجا هزینه می‌شود، دیگر چیزی به نام بی اعتمادی بین مردم و دولت وجود نخواهد داشت.

رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات با اشاره به سواستفاده مخالفان دولت از عدم انصراف مردم از دریافت یارانه افزود: مشخص است که یک عده به علت از بین رفتن ویژه خواری‌هایشان به دنبال تخزیب دولت هستند.

وی گفت: این گروه فکر می‌کند اگر دولت در مسئله هدفمندی و طرح‌های دیگر خود موفق شود، آنها از امکاناتی که در این سال‌ها بدست آورده‌اند محروم خواهد شد.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به اینکه این انتقادها برای رضای خدا نیست، خاطرنشان کرد: در این میان برخی افراد ساده نیز فریب این افراد را می‌خورند و بر اساس حرف آنها وارد این بازی می‌شوند. دولت روحانی با سخن گفتن بدون واسطه و شفاف و بدون محافظه کاری با مردم می‌تواند، تئوری مخالفان دولتش را خنثی کند.

حبیبی ادامه داد: در ماجرای دفن «ریچارد فرای» دیدید که چه جنجال‌هایی به راه انداختند و این درحالی است که همین افراد در دولت گذشته که احمدی نژاد از این فرد تقدیر کرد و به او خانه‌ای داد، سکوت کردند و حتی به خاطر این کار از احمدی نژاد تشکر کردند.

وی با عجیب خواندن این شیوه رفتار از سوی مخالفان خاطر نشان کرد: این رفتارها که از سوی مخالفان به ویژه برخی نمایندگان مجلس صورت می‌گیرد در اذهان عمومی به نام اسلام و دین تمام می‌شود، چون این افراد با نام دین این کارها را انجام می‌دهند. 
گردآوری : گروه خبر سیمرغ

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: