آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 4036 1393/03/06  


درمان تب و لرز اقتصادی


نماینده ادوار مجلس با یادآوری راهکارهای درمان رکود تورمی در کشور، گفت: اکنون برای رونق تولید همچنان باید سیاست های انبساطی پیش گرفت و برای جریانات غیر مولد به شدت انقباضی عمل کرد تا در ابتدا رشد نقدینگی و نرخ تورم کاهش یابد.

شمال امروز: محمد خوشچهره در گفت و گو با خبرنگار  خانه ملت در رابطه با هشدار اقتصاد دانان به دولت مبنی بر احتمال وقوع موج دوم رکود تورمی، گفت: نمی توان اذعان کرد که با موج دوم رکود تورمی مواجه هستیم البته باید توجه داشت که خطر استمرار رکود تورمی همواره وجود داشته و آن را تایید می کنم، اما کشورهیچگاه از این وضعیت خارج نشده ایم که احتمال رخ دادن موج دوم آن اقتصاد را باردیگر تهدید کند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: ایران همچنان با بیماری رکود تورمی در حوزه پیشتازی مانند مسکن و تورم‌های  سنگین در تولید و نهاده های آن مواجه است، همچنین تورم در سبد غذایی مردم وجود داشته، بنابر این استمرار رکود تورمی را تایید می کنم، اما وقوع موج دوم را خیر.

وی همچنین در رابطه با راهکارهای درمان رکود تورمی ،گفت: این موضوع به مثابه بیماری تب و لرز است، یعنی اگر بخواهیم تب بیمار را با سرما کاهش دهیم لرز می کند و گرم کردن به منظور جلوگیری از لرز هم تب را افزایش می دهد و درمان این موضوع نیازمند نوع خاصی از سیاست ها و تصمیمات دوگانه و همزمان است.

وی تصریح کرد: درمان این بیماری دشوار نیست، بلکه تنها پیچیده بوده و باید با بهره گیری از تجربیات و استفاده از مبانی نظری آن را درمان کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: به طور مثال در این وضعیت، باید سیاست های پولی انبساطی و انقباضی را اجرا کرد به نحوی که هم با تورم و هم با رکود مقابله شود و اجرای سیاست ها نیز به صورت هدفمند باشند.

خوشچهره اظهار داشت: اکنون برای رونق تولید همچنان باید سیاست های انبساطی پیش گرفت و برای جریانات غیر مولد به شدت انقباضی عمل کرد تا در ابتدا رشد نقدینگی و نرخ تورم کاهش یابد.

نماینده ادوار مجلس در رابطه با اینکه رونق بازار بورس آیا باعث خروج از رکود تورمی می شود، بیان کرد: اشکال کشور این است درمان را در یک بخش جست و جو می کنیم، درست است که بازار بورس آثار ضد تورمی داشته و می تواند جمع کننده منابع خرد و کلان و تزریق کننده به سمت تولید باشد ، اما بازار بورس ایران این جایگاه را نداشته و با مشکلاتی از قبیل عدم شفافیت و نبود اعتماد ملی مواجه است، البته بازار بورسی همگام با مقتضیات ایران است، اما به عنوان ابزاری کارا نمی توان از آن استفاده کرد

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: