آخرین عناوین

١١٠ هزار مسافر در دور نخست تعطیلات نوروزی در استان سمنان اسکان یافتند
۹ هزار مسافر نوروزی از اسکله‌های تفریحی گلستان استفاده کردند
نخستین اتوبوس سیار خون‌گیری تحویل انتقال خون گلستان شد
قلعه عقاب‌ها در انتظار جام قهرمانی بسکتبال آسیا
دومین اردوی تیم ملی هندبال جوانان دختر کشور در شاهرود
کاستی‌های ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود
تلاش کم نظیر وزنه‌برداران گیلانی با کسب ۲۹ مدال در سال گذشته
چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور گیلان پرداخت شد
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
حوادث رانندگی در جاده های گیلان ۹ کشته برجای گذاشت
۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر در مدارس گیلان اسکان یافتند
گام مهم تامین اعتبار تکمیل سالن ورزشی نور برداشته شد
مشکلات ۶۵ واحد تولیدی دردادگستری مازندران گره گشایی شد
عرضه بنزین ۱۴ درصد افزایش داشت
زخم کندوان ؛ چالش سقوط سنگ و کمبود امکانات پلیس راهی
حرکت تُند مازندران بر روی ریل بیماری کووید ۱۹
متوسط نرخ تورم مازندران از میانگین کشوری بالاتر است
بازدیدچهار میلیون و و ۳۲۷ هزار و ۲۷۴ نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری مازندران
فیلم داستانی « نابرده گنج» در ساری به پایان رسید
کد خبر: 8695 1401/12/23  
رئیس شورای اسلامی رشت:

افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی رشت به بیش از ۲ برابر به انجام رسید


رئیس شورای اسلامی رشت با بیان اینکه کارخانه کودآلی در این شهر در زمان حاضر با ۲ خط و پردازش ۴۵۰ تن زباله فعال است، گفت: پروژه افزایش ظرفیت کارخانه مراحل نهایی را طی می‌کند و تا قبل از تعطیلات نوروز این شرکت با چهار خط و با ظرفیت هزار تن فعالیت خواهد کرد.

محمدحسین واثق کارگرنیا روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت اظهار کرد: با راه‌اندازی خط سه و چهار شرکت کودآلی به زودی مشکلات دفنگاه سراوان رشت کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به پروژه بهسازی محل دفن زباله در سروان رشت و پیشرفت حدود ۳۰ درصدی آن خاطرنشان کرد: در زمان حاضر پیشرفت این پروژه بیش از برنامه زمانبندی و قرارداد با پیمانکار است.

رئیس شورای اسلامی رشت در ادامه به مشکلات مربوط به زمین‌های نسقی اشاره کرد و افزود: با کمک دادستان در شورای حفط بیت‌المال و بر اساس دستورالعمل صادره، صاحبان زمین‌های نسقی در این شهر می‌توانند پروانه ساخت دریافت کنند.

وی با تشریح بخشی از اقدامات انجام شده در حوزه شهرداری خاطر نشان کرد: طی ۹ ماهه امسال ۲۱ هزار تن قیر از سوی سازمان عمران شهرداری رشت تولید شد و طی ۴۵ روز کاری حدود ۱۳ هزار تن آن برای آسفالت در سازمان عمران شهرداری رشت تولید شد.

رئیس شورای اسلامی رشت با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه آسفالت این شهر انجام شد و این کار تداوم دارد، خاطر نشان کرد: ۶۸ مسیر فرعی و اصلی رشت آسفالت شده‌است.

وی رشت را برند شهر خلاق خوراک در یونسکو عنوان کرد و افزود: اکنون نیز رشت نامزد ثبت جهانی در حوزه صنایع دستی شد این مهم فرصت مناسبی برای تولید و عرضه تولیدات صنایع دستی هنرمندان این شهر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در این نشست خبری با تشریح بودجه شهرداری رشت طی سال‌های اخیر گفت: بودجه شهرداری رشت در سال ۱۴۰۰ یک‌هزار و ۲۵۰ تومان بوده که ۱۰۱ درصد محقق شده‌ است.

سید شمس شفیعی اظهار کرد: بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری رشت نیز ۲ هزار و ۲۰ میلیاد تومان بوده که ۷۴ درصد محقق شده‌است ضمن اینکه بودجه امسال نیز سه هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان مصوب شد که پیش‌بینی تحقق بودجه است.

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری رشت وابسته به عوارض و تخلفات ساختمانی است و باید برای رهایی از این مهم چاره شود، اضافه کرد: ۴۲ درصد درآمد شهرداری این شهر مربوط به عوارض و تخلفات ساختمانی "هر کدام با ۲۱ درصد" است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر رشت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر عدم حضور نزدیک به یکصد نفر از کارکنان شهرداری در محل کار و دریافت حقوق خاطر نشان کرد: انضباط در شهرداری رشت حاکم شد و با اقداماتی جلوی تخلفاتی از این دست گرفته شد.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت از نیروهای کارآمد و توانمند برخوردار است، اظهار کرد: باید از این نیروها در چرخه مدیریتی استفاده کرد ضمن اینکه باید قدردان زحمات نیروهای فعال در این مجموعه بود.

رشت دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: