آخرین عناوین

١١٠ هزار مسافر در دور نخست تعطیلات نوروزی در استان سمنان اسکان یافتند
۹ هزار مسافر نوروزی از اسکله‌های تفریحی گلستان استفاده کردند
نخستین اتوبوس سیار خون‌گیری تحویل انتقال خون گلستان شد
قلعه عقاب‌ها در انتظار جام قهرمانی بسکتبال آسیا
دومین اردوی تیم ملی هندبال جوانان دختر کشور در شاهرود
کاستی‌های ورزشگاه وحدت آستارا برطرف می‌شود
تلاش کم نظیر وزنه‌برداران گیلانی با کسب ۲۹ مدال در سال گذشته
چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور گیلان پرداخت شد
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
حوادث رانندگی در جاده های گیلان ۹ کشته برجای گذاشت
۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر در مدارس گیلان اسکان یافتند
گام مهم تامین اعتبار تکمیل سالن ورزشی نور برداشته شد
مشکلات ۶۵ واحد تولیدی دردادگستری مازندران گره گشایی شد
عرضه بنزین ۱۴ درصد افزایش داشت
زخم کندوان ؛ چالش سقوط سنگ و کمبود امکانات پلیس راهی
حرکت تُند مازندران بر روی ریل بیماری کووید ۱۹
متوسط نرخ تورم مازندران از میانگین کشوری بالاتر است
بازدیدچهار میلیون و و ۳۲۷ هزار و ۲۷۴ نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری مازندران
فیلم داستانی « نابرده گنج» در ساری به پایان رسید
کد خبر: 8694 1401/12/23  
به همراه اعضای شورای تامین استان

استاندار و اعضای شورای تامین گیلان از محل دفن زباله در سراوان بازدید کرد


استاندار گیلان به همراه اعضای شورای تامین استان برای بررسی وضعیت محل دفن زباله سراوان و اقدامات انجام شده در زمینه جمع آوری شیرابه از این منطقه بازدید و روند پیشرفت کارخانه کودآلی را مورد بررسی قرار داد.

 اسدالله عباسی روز سه‌شنبه در بازدید از محل دفن زباله های سراوان با اشاره به قولی که به مردم منطقه مبنی بر حل مشکلات آنها داده بود اشاره کرد و گفت: در راستای عمل به قول خود پس از طی فرآیند تعیین پیمانکار از آبان ماه امسال کار در این منطقه آغاز و عملیاتی شد و درحال حاضر پیشرفت کار بسیار خوب بوده و پیمانکار با پنج درصد بیشتر از تعهد خود کار را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: مصالح و امکانات در اختیار پیمانکار قرار گرفته و شیرابه‌ها در حال کنترل است، ۲ خط تولید کود آلی نیز به مجموعه اضافه و پردازش شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی عنوان کرد : در زمینه تفکیک زباله از مبدا نیز اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم ۱۰۰ درصد تفکیک زباله از مبدا را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: طبق وعده ای که به مردم این منطقه داده شد در روزهای آتی درختکاری در سراوان آغاز می شود و این منطقه را به طبیعت برمی گردانیم، اما این روند زمانبر بوده و به صبر و حوصله مردم نیاز دارد.

عباسی یادآوری کرد: برای ثبیت کار و جلوگیری از اقدامات شتابزده باید چاههایی برای خروج گاز و شیرابه تعبیه شود و به گونه ای برنامه ریزی شود که بعد از اتمام کار محل به حال خود رها نشود و همه بخش های دست اندرکار در این زمینه باید پاسخگو باشند.

وی پیشرفت کار را رضایت بخش عنوان و اظهار کرد: نسبت به زمانی که برای فعالیت و ساماندهی این مساله صرف شده وضعیت و روند کار رضایت بخش بوده و با سرعت بخشی به کار می خواهیم با حداکثر امکانات ساماندهی این منطقه را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانیم.

وی ضمن قدردانی از مردم سروان به دلیل آسیب هایی که طی سالیان متمادی تحمل کرده اند، گفت: با تشکیل دولت سیزدهم و دستور رئیس جمهور، بازدید وزیر و بکارگیری همه ظرفیت‌ها طی تعامل و همکاری دستگاه‌ها و نهادها برای جلوگیری از ورود زباله اقدام به حلقه‌بندی دسته‌ها اعم از تفکیک زباله از مبداء، کود عالی، بهسازی و ساماندهی شیرابه ها کردیم تا براساس زمانبندی تعیین شده کار پایان یابد و دیگر زباله ای به این محل وارد نشود

استاندار گیلان زمانبندی اتمام این پروژه را یکساله اعلام کرد و افزود: امکان تاخیر در اتمام پروژه به دلایل مختلف وجود دارد اما به این معنا نیست که کار معطل می ماند با افزایش نیروی کار و ماشین آلات این اقدامات باید انجام شود تا بتوانیم به وعده خود عمل کرده و کار را نهایی کنیم.

وی گفت : خدمتگزاران مردم اعم از استانداری، شهرداری و شورا و سایر دستگاهها می کوشند تا مردم سراوان بتوانند جشن طبیعت را در این مکان شاهد باشند

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: