آخرین عناوین

عدم دعوت نمایندگان درتصمیم گیری بودجه/از حق گلستان کوتاه نمی آییم
فرسودگی زیاد مدارس استثنایی استان مازندران
ضروریات حضور در عرصه مسئولیت حرکت در جهت نیاز جامعه و مردم است
آغاز خرید دام نر پرواری عشایر و روستائیان در مازندران
تحمیل افزایش هزینه‌های تولید بر قیمت تمام‌شده کالا
دپوی کمتر از ۵۰۰ تن زباله در ساحل
خطر وقوع سیل با وجود ۵۴ رودخانه
از بانوی نخبه قرآنی مازندران در بابلسر تجلیل شد
واگذاری شرکت‌های دولتی موجب فعال شدن ب تولید و اشتغال می‌شود
جوانان گلستانی ۱.۵ سال زودتر از میانگین کشوری ازدواج می‌کنند
بنیاد مسکن گلستان از ظرفیت ساخت سالانه ۱۰ هزار خانه برخوردار است
فرهنگ وهنر سمنان ابزارهای مناسب برای کمک به مبارزه با اعتیاد دارد
راهپیمایی ۹ دی در مازندران برگزار نمی‌شود
استفاده از تجهیزات پزشکی غیراستاندارد مجازات سنگین در پی دارد
بزودی بخش عمده ای از مشکل پسماند در استان برطرف می شود
جهاد رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و بصیرت دادن به مردم است
صادرات 4 هزار تن محصولات کشاورزی از بندر امیرآباد به خارج کشور
کاهش ۵ درصدی جان باختگان تصادفات رانندگی در استان مازندران
برگزاری نخستین یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار مازندران
کمبود انرژی و کاهش رشد صنایع مازندران
کد خبر: 8653 1400/10/06  


جانمایی ۴۲۰ هکتار زمین


معاون اداره کل راه‌وشهرسازی مازندران گفت که ۸۰ هزار و ۳۵۳ نفر در این استان تا پایان ماه آذر در برنامه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

سید عباس رهگشای با اظهار این که مهلت ثبت نام در نهضت ملی مسکن تا ۱۵ دی ماه جاری تمدید شده است ، افزود : ۷۲ هزار و ۱۵۳ نفر از ثبت نام شدگان از مناطق شهری و هشت هزار و ۲۰۰ نفر هم از روستاها هستند.

ثبت‌نام برای خانه دار شدن از طریق برنامه نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهر ماه امسال شروع شد.سهم مازندران در این برنامه ساخت سالانه ۳۸ هزار خانه است

وی استقبال مردم مازندران از این برنامه برای خانه دارشد ن راتاکنون چشمگیر توصیف کرد و گفت که تاکنون صلاحیت ۳۲ هزار نفر از ثبت نام شدگان بررسی شد که از این تعداد ۷۸ درصد واجد شرایط تشخیص داده شده اند.

رهگشا با اعلام این که در بخش اعطای تسهیلات به متقاضیان دارای صلاحیت در مازندران با همکاری ۲۴ بانک عامل مشکلی وجود ندارد ، افزود که اعتبارات حوزه مسکن ملی بر اساس زمان تعیین شده، تخصیص خواهد یافت.

وی در عین حال از وجود مشکل در تامین زمین مورد نیاز در داخل محدوده شهری برای شهرنشینان خبر داد و گفت :به عنوان نمونه قرار است سالانه هشت هزار مسکن در مرکز استان ساخته شود که پیش‌بینی می‌شود تنها ۲۵ درصد این خانه‌ها در محدوده شهری قابل ساخت باشد و بقیه به دلیل کمبود زمین در خارج از محدوده شهری ساری کلنگ‌زنی شود.

معاون راه و شهرسازی مازندران از جانمایی ۴۲۰ هکتار زمین در در محدوده شهری برای اجرای برنامه نهضت ملی مسکن خبر داد و پیش بینی کرد که در سال نخست  از سهمیه ۳۸ هزار واحدی تعیین شده تا ۹۵ درصد خانه‌ها در محدوده شهری ساخته شود.

وی افزود :  در زمان حاضر ۵۰ شهر از مجموع ۶۳ شهر مازندران برای سال اول ساخت خانه در طرح ملی مسکن مشکل زمین ندارند و برای بقیه شهرها هم که به طور عمده شهرهای کوچک مازندران به شمار می‌روند برای تملک زمین، پیگیری‌های جدی با همکاری شهرداری‌های استان در حال انجام است.

رهگشا از تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی مازندران خواست تا برای ساخت سالانه ۳۸ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن همکاری کنند و تاکید کرد : تحویل بموقع خانه ها در این برنامه  هماهنگی و تلاش مستمر تماد مسوولان استان را می‌طلبد.

معاون اداره کل راه و شهرسازی مازندران با اظهار این که ۹۰ درصد طرح ملی مسکن با همکاری پیمانکاران و بخش خصوصی ساخته می‌شود و اداره کل راه و شهرسازی بر حُسن اجرای این طرح نظارت خواهد ، گفت : میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان واجد شرایط در برنامه نهضت ملی مسکن در مناطق شهری ۳۰۰ میلیون تومان ، مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی هم ۲۵۰ میلیون تومان است.

طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.  

سهم چهار ساله مازندران از طرح ملی مسکن ساخت ۱۵۲ هزار خانه است و متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه saman.mrud.ir برای خانه‌دار شدن در این طرح نام‌نویسی کنند.

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: