آخرین عناوین

عدم دعوت نمایندگان درتصمیم گیری بودجه/از حق گلستان کوتاه نمی آییم
فرسودگی زیاد مدارس استثنایی استان مازندران
ضروریات حضور در عرصه مسئولیت حرکت در جهت نیاز جامعه و مردم است
آغاز خرید دام نر پرواری عشایر و روستائیان در مازندران
تحمیل افزایش هزینه‌های تولید بر قیمت تمام‌شده کالا
دپوی کمتر از ۵۰۰ تن زباله در ساحل
خطر وقوع سیل با وجود ۵۴ رودخانه
از بانوی نخبه قرآنی مازندران در بابلسر تجلیل شد
واگذاری شرکت‌های دولتی موجب فعال شدن ب تولید و اشتغال می‌شود
جوانان گلستانی ۱.۵ سال زودتر از میانگین کشوری ازدواج می‌کنند
بنیاد مسکن گلستان از ظرفیت ساخت سالانه ۱۰ هزار خانه برخوردار است
فرهنگ وهنر سمنان ابزارهای مناسب برای کمک به مبارزه با اعتیاد دارد
راهپیمایی ۹ دی در مازندران برگزار نمی‌شود
استفاده از تجهیزات پزشکی غیراستاندارد مجازات سنگین در پی دارد
بزودی بخش عمده ای از مشکل پسماند در استان برطرف می شود
جهاد رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و بصیرت دادن به مردم است
صادرات 4 هزار تن محصولات کشاورزی از بندر امیرآباد به خارج کشور
کاهش ۵ درصدی جان باختگان تصادفات رانندگی در استان مازندران
برگزاری نخستین یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار مازندران
کمبود انرژی و کاهش رشد صنایع مازندران
کد خبر: 8615 1400/09/28  


صنایع مهم از انحصار افراد خارج شود


امام جمعه ساری گفت: نباید سازمان‌ها به محافل خانوادگی مدیران تبدیل شود و همچنین صنعت دارو، فولاد، خودروسازی و نهاده‌های دامی از انحصار افراد خارج شود.

محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز مازندران در جمع نمازگزاران با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: هر فردی که کار نیک انجام دهد در آخرت آجر آن را می‌بیند و هر فردی که کار بد انجام دهد سزای آن را خواهد دید و البته خداوند از برخی گناهان چشم‌پوشی می‌کند اما هیچ تضمینی بر آن نیست و پس بهتر است همگان به دنبال کار خوب باشند.

وی با تبریک میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: آن بانوی بزرگوار از صبر بالا و در تراز قیام امام حسین(ع) برخوردار بود و با تحمل آن همه بالایا و اتفاقات پس از آن در شرایط سخت و ناگوار اسارت محکم استاد و پرستاری او از پدر بزرگوارشان و برادرشان نیز شاهد هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران با بیان اینکه هم زمان با میلاد آن بانوی بزرگوار، روز پرستار در جمهوری اسلامی در نظر گرفته شده است افزود: درود به جامعه پرستاران که چنین الگوی دارند و در مسیر کار زینب‌وار به جامعه بیماران و معلولان خدمت می‌کنند.

محمدی لائینی پرستاران بیمارستان‌ها و پرستارانی که در منزل از افراد سالمند و حتی پرستارانی که از همسران، پدر و مادر نگهداری می کنند را انسان‌های صبور برشمرد و یادآور شد: بالاترین پرستار جان آدمی است که از جسم پرستاری می‌کند و از آن باید به درستی مراقب کرد.

وی با اشاره به اینکه پرستاران توجه داشته باشند که یک بیمار علاوه بر مراقبت بهداشتی، درمانی و دارویی به مراقبت معنوی هم نیازمند است خاطرنشان کرد: خدمات عاطفی به بیماران نیز بسیار مهم است و باید با روی خوش و با حوصله با بیماران روبه‌رو شد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه برخی‌ها بر این باور هستند که در بیمارستان‌های خصوصی بهتر پرستاری می‌کنند اما پرستاران باوجدان برایشان بخش خصوصی و دولتی فرقی ندارد، افزود: در 2 سال اخیر کرونایی پرستاران ما محکم استادند و با سخت‌کوشی نشان دادند که در حوزه سلامت مدافعان خوبی هستند و حتی کادر درمان و پرستاران شهید نیز تقدیم کردند.

لائینی گفت: باید از زحمات پرستاران قدردانی شود و مسئولان نیز مشکلات آنها را بررسی و به ویژه برای جذب آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب فرمودند که فرهنگ از مسائل اقتصادی و سیاسی مهم تر است، یادآورشد: برای رهایی از مشکلات حتی اقتصادی و سیاسی باید به موضوع فرهنگ توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران به معدل سرانه پزشک در ایران اشاره کرد که از معدل دنیا کمتر است اظهار داشت: باید زمینه جذب دانشجو فراهم شود و یا شرایطی مهیا نشود که پزشکان به دیگر کشورها عزیمت کنند.

محمدی لائینی تصریح کرد: صنعت دارو همانند صنعت فولاد و خودروسازی و نهاده‌های دامی در مشت افرادی خاص است و  اینها نباید انحصاری باشند.

وی با بیان اینکه مدیران به دنبال گماشتن اقوام و خانواده در سازمان نباشند گفت: فضای ادارات و سازمان‌ها به مجلس خانوادگی تبدیل نشود و جوانان ما در حسرت اشتغال نمانند.

امام جمعه ساری با اشاره به روز جهانی حقوق بشر یادآور شد: به تعبیر شهید سلیمانی بزرگترین جنایتکاران بیشتر ادعای بشر دوستانه را هم دارند، نمونه قحطی بزرگ ایران که 9 میلیون نفر از گرسنگی از دنیا رفتند، عامل آن انگلیس بود و این کشورها نباید مدعی حقوق بشر باشند و ملت ما این جنایتکاران را به خوبی می‌شناسند و امروز در راس آنها آمریکا قرار دارد.

 

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: