آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8521 1399/02/20  


افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
امام جمعه آستارا گفت: افراد شایسته و اخلاق محور باید در مجموعه آموزش و پرورش فعالیت کنند تا با تربیت نیروهای انقلابی، جامعه از آسیب های مختلف در امان بماند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز جمعه در دیدار با معلمان آستارا در دفتر امام جمعه اظهار کرد: کار معلم تربیت دانش‌آموز در ابعاد مختلف علمی، دینی، اخلاقی و سیاسی است و حضور برخی از معلمان تربیت ‌نیافته در کلاس‌های درس عواقب جبران‌ ناپذیری خواهد داشت.

وی بیان کرد: گزینش نیروهای انسانی در دستگاه های اجرایی باید به درستی انجام شود و با برخی معلمانی که با  شبهه افکنی، ذهن دانش آموزان را نسبت به مسائل اخلاقی و دینی منحرف می کنند باید برخورد شود.

وی ادامه داد: مدیران مدارس برای ساعات آموزشی و غیر آموزشی دانش‌آموزان باید برنامه ریزی و افراد را در طراز انقلاب و آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران تربیت کنند.

حافظ نیا گفت: رسیدگی به مشکلات مالی و معیشتی معلمان باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا این قشر زحمتکش، بدون دغدغه مادی به امر خطیر تعلیم و تربیت بپردازد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش، زیربنای تمام ارگان ها و نهادهاست و برای تحول بنیادین در آن سازمان باید به مقطع پیش دبستانی اهمیت داده شود.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز در این دیدار گفت: با توجه به تغییر ساختار آموزشی کشور، توانمند سازی و آموزش معلمان و مدیران مدرسه ها در اولویت برنامه های آموزش و پرورش این شهرستان قرار دارد.

وی افزود: ارتقای سطح علمی معلمان، استفاده از تجربه های علمی مدرسان، ارتقای سطح کیفیت آموزشی، بهبود روش های یاددهی، کاهش افت تحصیلی و آشنایی با محتوای کتاب های تغییر یافته از مهم ترین هدف های آموزش و پرورش است.

۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت هفته معلم است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود یک هزار معلم در ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آن به ۱۸ هزار دانش آموز تدریس می کنند.

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: