آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8518 1399/02/20  


پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد




"پیام جمعه رشت" با سخنان نماینده ولی فقیه در گیلان بدون مستمع حضوری در مصلای امام خمینی(ره) رشت و بصورت زنده در فضای مجازی برگزار شد.

آیت الله رسول فلاحتی در این پیام تاکید کرد : ۱۱ جمعه است که بدلیل شیوع ویروس منحوس کرونا نماز عبادی، سیاسی جمعه برگزار نمی شود و برگزاری پیام جمعه به مثابه ارائه خطبه های عبادی، سیاسی نماز جمعه نیست.

وی نماز جمعه را حلقه ارتباط میان مردم و نظام و از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: با شیوع بحران کرونا حرف و حدیث های بسیاری گفته شد که گناه بسیار ، نزدیک بودن ظهور امام زمان (عج) و ویروس ساخت جنیان بخشی از این حرف و حدیث هاست .

وی ادامه داد: با توجه به وجود روایات ، ادب کردن ظالمان، امتحان مومنان ، ارتقا درجه برای انبیاء و کرامت برای اولیاء الهی از دستاوردهای بروز بلایا است.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه اگر به بلایا با نگاه فلسفی و اخلاق مدارانه تدبر و اندیشه شود آن گاه است که از بروز بلایا خشمگین نخواهیم شد ؛ مانند حادثه سیل سال ۹۸ که با وجود خسارت های بسیار ، مشکل کم آبی را زدود بطوریکه امسال کشاورزان گیلانی به هیچ عنوان با کمبود آب مواجه نیستند.

وی ضمن قدردانی از گروه های مردم نهادپ ، ایجاد روح دعا و توسل، تقویت صبر و شکیبایی ، رزمایش مواسات و همدلی و فعالیت دانشمندان جوان را از دستاوردهای بروز ویروس منحوس کرونا دانست.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین در پیام جمعه رشت به خباثت آمریکا اشاره کرد و تروریست خواندن حزب الله لبنان و تحرک موذیانه آمریکا در خلیج فارس را که با الطاف خداوندی و مقاومت کوبنده نیروهای سرزمینمان مواجه شد را محکوم کرد.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: