آخرین عناوین

جولان مسافران بدون ماسک در بازارچه‌های محلی مازندران
برگشت محدودیت‌های کرونایی به مازندران
موفقیت در بازارهای جهانی در گرو پیوست های فرهنگی و پژوهشی است
مسئولیت پروتکل شکنی بر عهده دستگاه‌های ناظر است
دهیاران از تعرض به منابع طبیعی در روستاها جلوگیری کنند
همه باید در چارچوب فعالیت‌های قانونی کار کرد
کاهش تلفات جاده‌ای در استان یک تکلیف جدی و لازم الاجرا است
پلمب خانه‌های غیرمجاز در سمنان که به مسافران اقامت می‌دهند
گازدار شدن مناطق بالادست تنکابن تا سال ۱۴۰۰
باید از قاطعانه‌ترین راه را برای شناخت خدا استفاده کنیم
مراجعه روزانه ۷۰ بیمار کرونایی به بیمارستان‌های گیلان
فرسودگی ماشین‌آلات صنایع مانع بزرگ جهش تولید
دهیاران از تعرض به منابع طبیعی در روستاها جلوگیری کنند
همه باید در چارچوب فعالیت‌های قانونی کار کرد
آغاز برداشت هندوانه با ارزش بیش از ۵۰ میلیارد تومان در چاف لنگرود
امدادرسانی به ۷۰۵ نفر حادثه دیده در سه ماهه نخست سالجاری
اگر در گیلان سد نسازیم ، به آیندگان بدهکاریم
کشف سرقت اطلاعات بانکی در عباس‌آباد
اشیای عتیقه پیش از اسلام در محمودآباد کشف و ضبط شد
۶ شهر مازندران در وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا
کد خبر: 8511 1399/02/19  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران:

۲۰۰ هزار خانه روستاییان مازندران مقاوم سازی شد


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح بهسازی مسکن در روستاهای کشور ، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستاییان مازندران در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح بهسازی مسکن در روستاهای کشور ، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستاییان مازندران در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شد.حسین خانی نوذری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: حدود ۱۷۰ هزار واحد مسکونی روستاییان این استان در دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با سود پنج درصد مقاوم سازی شد.وی تعداد واحدهای مسکونی غیر مقاوم در روستاها ی استان را طبق پیش بینی سال ۸۶ زمان اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی حدود ۳۶۰ هزار واحد اعلام کرد و اضافه کرد: تاکنون حدود ۶۰ درصد از این واحدهای مسکونی با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مساعدت تسهیلاتی بانک های عامل مقاوم سازی در آن انجام شده است.
وی اظهارداشت: برآورد می شود که حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان با میانگین عمر بالای ۲۵ سال وجود دارد که نیاز به بهسازی و بازسازی دارد و تسهیلات مورد نیاز نیز در استان برای بهسازی این واحدها وجود دارد.
وی میانگین استاندارد عمر واحدهای مسکونی در ایران را بین ۲۵ تا ۳۰ سال بسته به نوع مصالح ساختمانی کاربردی اعلام کرد و اضافه کرد: طرح بهسازی مسکن روستایی مصوب مجلس شورای اسلامی فرصت مناسبی را برای نوسازی واحدهای فرسوده در روستاها قرار داده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت : در شرایط فعلی بانک ها براساس مصوبه شورای پول و اعتبار برای ساخت هر واحد مسکونی در روستاهای استان حدود ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۵ درصدی پرداخت می کنند.
خانی اظهارداشت : در سال گذشته سهمیه پیش بینی برای بهسازی مسکن روستایی در استان حدود ۱۱ هزار واحد بود که بیش از  ۷۰ درصد از سهمیه پیش بینی در سال گذشته جذب شده است.
به گفته وی حدود  هفت هزار و ۵۰۰ روستایی برای دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی به بانک ها معرفی شدند و تاکنون بانک ها با ۵ هزار و ۳۰۰ متقاضی برای پرداخت تسهیلات قرارداد منعقد کردند که این تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی در اختیار روستاییان قرار داده می شود.
خانی اظهارداشت : برای سال جاری نیز با موافقت بانکها تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی برای هر واحد مسکونی به روستاییان پرداخت می شود و بنیاد مسکن نیز آماده دریافت تقاضای متقاضیان واجد شرایط برای معرفی به بانکها برای پرداخت این تسهیلات است.وی از روستاییانی که واحدهای مسکونی با عمر بیش از ۲۵ سال دارند و خانه هایشان در زمره واحدهای فرسوده و تخریبی قرار می گیرد درخواست کرد تا برای بهسازی واحدهای مسکونی خود از محل تسهیلات ارزان قیمت مراجعه کنند.
استان مازندران سه میلیون و ۲۵۸ هزار نفر براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دارد که ۴۳ درصد از این جمعیت در حدود سه هزار روستا سکونت دارند و حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای مازندران سرپاست.

 

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: