آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8511 1399/02/19  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران:

۲۰۰ هزار خانه روستاییان مازندران مقاوم سازی شد


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح بهسازی مسکن در روستاهای کشور ، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستاییان مازندران در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح بهسازی مسکن در روستاهای کشور ، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستاییان مازندران در برابر بلایای طبیعی مقاوم سازی شد.حسین خانی نوذری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: حدود ۱۷۰ هزار واحد مسکونی روستاییان این استان در دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با سود پنج درصد مقاوم سازی شد.وی تعداد واحدهای مسکونی غیر مقاوم در روستاها ی استان را طبق پیش بینی سال ۸۶ زمان اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی حدود ۳۶۰ هزار واحد اعلام کرد و اضافه کرد: تاکنون حدود ۶۰ درصد از این واحدهای مسکونی با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مساعدت تسهیلاتی بانک های عامل مقاوم سازی در آن انجام شده است.
وی اظهارداشت: برآورد می شود که حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان با میانگین عمر بالای ۲۵ سال وجود دارد که نیاز به بهسازی و بازسازی دارد و تسهیلات مورد نیاز نیز در استان برای بهسازی این واحدها وجود دارد.
وی میانگین استاندارد عمر واحدهای مسکونی در ایران را بین ۲۵ تا ۳۰ سال بسته به نوع مصالح ساختمانی کاربردی اعلام کرد و اضافه کرد: طرح بهسازی مسکن روستایی مصوب مجلس شورای اسلامی فرصت مناسبی را برای نوسازی واحدهای فرسوده در روستاها قرار داده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت : در شرایط فعلی بانک ها براساس مصوبه شورای پول و اعتبار برای ساخت هر واحد مسکونی در روستاهای استان حدود ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۵ درصدی پرداخت می کنند.
خانی اظهارداشت : در سال گذشته سهمیه پیش بینی برای بهسازی مسکن روستایی در استان حدود ۱۱ هزار واحد بود که بیش از  ۷۰ درصد از سهمیه پیش بینی در سال گذشته جذب شده است.
به گفته وی حدود  هفت هزار و ۵۰۰ روستایی برای دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی به بانک ها معرفی شدند و تاکنون بانک ها با ۵ هزار و ۳۰۰ متقاضی برای پرداخت تسهیلات قرارداد منعقد کردند که این تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی در اختیار روستاییان قرار داده می شود.
خانی اظهارداشت : برای سال جاری نیز با موافقت بانکها تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی برای هر واحد مسکونی به روستاییان پرداخت می شود و بنیاد مسکن نیز آماده دریافت تقاضای متقاضیان واجد شرایط برای معرفی به بانکها برای پرداخت این تسهیلات است.وی از روستاییانی که واحدهای مسکونی با عمر بیش از ۲۵ سال دارند و خانه هایشان در زمره واحدهای فرسوده و تخریبی قرار می گیرد درخواست کرد تا برای بهسازی واحدهای مسکونی خود از محل تسهیلات ارزان قیمت مراجعه کنند.
استان مازندران سه میلیون و ۲۵۸ هزار نفر براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دارد که ۴۳ درصد از این جمعیت در حدود سه هزار روستا سکونت دارند و حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای مازندران سرپاست.

 

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: