آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8486 1398/04/19  


مصرف سرانه ماهی شهروندان مازنی از استاندارد جهانی پایین تر است


مدیرکل شیلات استان مازندران با تاکید بر ارتقا فرهنگ مصرف ماهی در بین خانوارهای مازنی، گفت: مصرف سرانه ماهی شهروندان مازنی از استاندارد جهانی پایین تر است.

ولی الله محمدزاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران در استانداری اظهار داشت: شیلات یک ظرفیت جهت کمک به تولید، ایجاد فرصت‌های  شغلی مولد و افزایش درآمد اقتصادی است که می توانیم از ظرفیت شیلات برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی افزود: در بحث سرانه مصرف آبزیان باید بدانیم ماهی غذا و دارو است، مصرف سالانه آبزیان در استان  14 کیلوگرم است که مصرف جهانی سالانه 22کیلوگرم است.

مدیرکل بیان کرد: صید،آبزی پروری،صنایع شیلاتی و بازار آبزیان ظرفیتهای مازندران درعرصه شیلات است که درزمینه آبزی پروری پرورش خاویاری در اراضی ساحلی و تکثیر طبیعی  با مشارکت جامعه صیادی است که سال گذشته نسبت به سال 96 حدود70 درصد رشد داشت.

بیشتر بخوانید

محمدزاده گفت: بزرگ‌ترین مزرعه پرورش ماهیان خاویار در شهرستان جویبار بوده  که یک ظرفیت منحصر به فرد جهت پایانه صادرات آبزیان استان‌های شمالی است.

وی در زمینه پرورش ماهی درقفس گفت: پرورش ماهی در قفس‌های دریایی در سه استان شمالی وجود دارد که مازندران به دلیل جنس بستر دریا بهترین شرایط برای استقرار قفس‌های دریایی دارد که سال گذشته 580 تن در قفس‌های دریایی تولید داشتیم که منبع خوبی برای ماهی و صادرات محور بودن و اشتغال برای جوانان بیکار مناطق ساحلی است.

مدیرکل شیلات مازندران گفت: با توجه به شرایط دریایی و محدودیت دبی آب رودخانه، سالانه 100 میلیون قطعه بچه ماهی در دو  مرکز شهید رجایی ساری و شهید باهنر کلاردشت تولید و در رودخانه‌ها رهاسازی می‌شوند.

وی افزود: صید مسئولانه از دریای خزر یکی دیگر از ماموریت‌های شیلات است که بیش از چهار هزار نفر صیاد به صید ماهیان استخوانی،کیلکا، ماهیان خاویاری می‌پردازند و 54 تعاونی پره از رامسر تا جزیره  میانکاله وجود دارد که از 15 مهر تا15 فروردین صید ماهیان استخوانی مشغول هستند.

محمدزاده گفت: ماموریت شیلات توسعه پایدار آبزی پروری در آب‌های داخلی و دریا بوده که مازندران رتبه نخست تولید آبزیان کشور را دارد سه هزار و 540 مزرعه پرورش ماهی در استان فعال است که شش هزار و500 نفربه صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند.

محمدزاده تصریح کرد: سال گذشته 105 هزار تن محصولات آبزی تولید شد که نسبت به سال 96 حدود10 درصد افزایش داشت که 12 هزار نفر به صورت مستقیم در فعالیت‌های شیلاتی مشغول به کار هستند که سال گذشته درآمد حاصل از محصولات شیلاتی هزار و730 میلیاردتومان بود.

وی افزود: سال گذشته بیش از هفت هزار تن محصولات شیلاتی به کشورهای روسیه، ارمنستان، افغانستان، عراق و کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه صادر شد که که30 میلیون دلار درآمد ارزی داشت.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: