آخرین عناوین

جولان مسافران بدون ماسک در بازارچه‌های محلی مازندران
برگشت محدودیت‌های کرونایی به مازندران
موفقیت در بازارهای جهانی در گرو پیوست های فرهنگی و پژوهشی است
مسئولیت پروتکل شکنی بر عهده دستگاه‌های ناظر است
دهیاران از تعرض به منابع طبیعی در روستاها جلوگیری کنند
همه باید در چارچوب فعالیت‌های قانونی کار کرد
کاهش تلفات جاده‌ای در استان یک تکلیف جدی و لازم الاجرا است
پلمب خانه‌های غیرمجاز در سمنان که به مسافران اقامت می‌دهند
گازدار شدن مناطق بالادست تنکابن تا سال ۱۴۰۰
باید از قاطعانه‌ترین راه را برای شناخت خدا استفاده کنیم
مراجعه روزانه ۷۰ بیمار کرونایی به بیمارستان‌های گیلان
فرسودگی ماشین‌آلات صنایع مانع بزرگ جهش تولید
دهیاران از تعرض به منابع طبیعی در روستاها جلوگیری کنند
همه باید در چارچوب فعالیت‌های قانونی کار کرد
آغاز برداشت هندوانه با ارزش بیش از ۵۰ میلیارد تومان در چاف لنگرود
امدادرسانی به ۷۰۵ نفر حادثه دیده در سه ماهه نخست سالجاری
اگر در گیلان سد نسازیم ، به آیندگان بدهکاریم
کشف سرقت اطلاعات بانکی در عباس‌آباد
اشیای عتیقه پیش از اسلام در محمودآباد کشف و ضبط شد
۶ شهر مازندران در وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا
کد خبر: 8486 1398/04/19  


مصرف سرانه ماهی شهروندان مازنی از استاندارد جهانی پایین تر است


مدیرکل شیلات استان مازندران با تاکید بر ارتقا فرهنگ مصرف ماهی در بین خانوارهای مازنی، گفت: مصرف سرانه ماهی شهروندان مازنی از استاندارد جهانی پایین تر است.

ولی الله محمدزاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران در استانداری اظهار داشت: شیلات یک ظرفیت جهت کمک به تولید، ایجاد فرصت‌های  شغلی مولد و افزایش درآمد اقتصادی است که می توانیم از ظرفیت شیلات برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی افزود: در بحث سرانه مصرف آبزیان باید بدانیم ماهی غذا و دارو است، مصرف سالانه آبزیان در استان  14 کیلوگرم است که مصرف جهانی سالانه 22کیلوگرم است.

مدیرکل بیان کرد: صید،آبزی پروری،صنایع شیلاتی و بازار آبزیان ظرفیتهای مازندران درعرصه شیلات است که درزمینه آبزی پروری پرورش خاویاری در اراضی ساحلی و تکثیر طبیعی  با مشارکت جامعه صیادی است که سال گذشته نسبت به سال 96 حدود70 درصد رشد داشت.

بیشتر بخوانید

محمدزاده گفت: بزرگ‌ترین مزرعه پرورش ماهیان خاویار در شهرستان جویبار بوده  که یک ظرفیت منحصر به فرد جهت پایانه صادرات آبزیان استان‌های شمالی است.

وی در زمینه پرورش ماهی درقفس گفت: پرورش ماهی در قفس‌های دریایی در سه استان شمالی وجود دارد که مازندران به دلیل جنس بستر دریا بهترین شرایط برای استقرار قفس‌های دریایی دارد که سال گذشته 580 تن در قفس‌های دریایی تولید داشتیم که منبع خوبی برای ماهی و صادرات محور بودن و اشتغال برای جوانان بیکار مناطق ساحلی است.

مدیرکل شیلات مازندران گفت: با توجه به شرایط دریایی و محدودیت دبی آب رودخانه، سالانه 100 میلیون قطعه بچه ماهی در دو  مرکز شهید رجایی ساری و شهید باهنر کلاردشت تولید و در رودخانه‌ها رهاسازی می‌شوند.

وی افزود: صید مسئولانه از دریای خزر یکی دیگر از ماموریت‌های شیلات است که بیش از چهار هزار نفر صیاد به صید ماهیان استخوانی،کیلکا، ماهیان خاویاری می‌پردازند و 54 تعاونی پره از رامسر تا جزیره  میانکاله وجود دارد که از 15 مهر تا15 فروردین صید ماهیان استخوانی مشغول هستند.

محمدزاده گفت: ماموریت شیلات توسعه پایدار آبزی پروری در آب‌های داخلی و دریا بوده که مازندران رتبه نخست تولید آبزیان کشور را دارد سه هزار و 540 مزرعه پرورش ماهی در استان فعال است که شش هزار و500 نفربه صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند.

محمدزاده تصریح کرد: سال گذشته 105 هزار تن محصولات آبزی تولید شد که نسبت به سال 96 حدود10 درصد افزایش داشت که 12 هزار نفر به صورت مستقیم در فعالیت‌های شیلاتی مشغول به کار هستند که سال گذشته درآمد حاصل از محصولات شیلاتی هزار و730 میلیاردتومان بود.

وی افزود: سال گذشته بیش از هفت هزار تن محصولات شیلاتی به کشورهای روسیه، ارمنستان، افغانستان، عراق و کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه صادر شد که که30 میلیون دلار درآمد ارزی داشت.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: