آخرین عناوین

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر منصوب شد
۴۳ نقطه پرتصادف در جاده‌های مازندران ایمن شد
مصرف سرانه ماهی شهروندان مازنی از استاندارد جهانی پایین تر است
توسعه بوم‌گردی در روستاهای مازندران تقویت شود
تقدیر مسئولان از حماسه آفرینی مردم مازندران در ۲۲ بهمن
ترویج امید و نشاط اجتماعی در بین مردم بویژه جوانان ضرورت جامعه امروز است
پدر شهیدان «رمضان‌پور» به فرزندان شهیدش پیوست
همایش «مدیریت شهری و روستایی» در رامسر برگزار شد
وزیر : مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تخلف کرد
تاپای جان ایستاده ایم
سوریان بعد از دلجویی عادل؛ سوءتفاهم حل شد!
کمیته انضباطی به باشگاه سپیدرود پاداش داد
بررسی نظام پاداش در تیم ملی فوتبال ایران
صعود تیم ملی فوتسال ایران به رده سوم جهان
گادوین منشا، به تونل وحشت خوش آمدی!
آقایان؛ نفت مسجد سلیمان را وارد حاشیه نکنید
افتتاح ۹۱ پروژه شاخص کشاورزی مازندران در ساری
افتتاح تونل شهری همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
پیروزی انقلاب مبدأ تحول در حوزه‌ی سلامت بود
صادرات گل به خارج از کشور
کد خبر: 8470 1397/11/17  
مدیرکل بیمه‌ی سلامت استان مازندران:

پیروزی انقلاب مبدأ تحول در حوزه‌ی سلامت بود


سازمان بیمه‌ی سلامت ایران در راستای اهداف عالی نظام توانسته با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های سلامت‌محور سطح بهداشت و سلامت جامعه را ارتقا بخشد...

دکتر رسول ظفرمند مدیرکل بیمه‌ی سلامت استان مازندران در شورای اطلاع رسانی این اداره کل که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: یکی از اقدامات مهم و چشمگیر این سازمان، تحت پوشش قرار دادن تمامی جمعیت فاقد بیمه‌ی کشور زیر چتر حمایتی سازمان می‌باشد که در نوع خود حرکتی جهادی و بی‌بدیل بوده است.پیروزی انقلاب مبدأ تحول در حوزه‌ی سلامت بود.

 

سازمان بیمه‌ی سلامت ایران در راستای اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدامات مهمی را انجام داده و توانسته با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های سلامت‌محور سطح بهداشت و سلامت جامعه را ارتقا بخشد.

 

دکتر رسول ظفرمند مدیرکل بیمه‌ی سلامت استان مازندران بابیان این مطلب در شورای اطلاع رسانی این اداره کل که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: یکی از اقدامات مهم و چشمگیر این سازمان، تحت پوشش قرار دادن تمامی جمعیت فاقد بیمه‌ی کشور زیر چتر حمایتی سازمان می‌باشد که در نوع خود حرکتی جهادی و بی‌بدیل بوده است. پیروزی انقلاب مبدأ تحول در حوزه‌ی سلامت بود.

 

وی اظهار داشت: در هیچ کجای دنیا صد درصد جمعیت دارای دفترچه‌ی درمانی نیستند و تنها در ایران است که به برکت انقلاب اسلامی این رخداد واقع‌شده است و همه‌ی جمعیت کشور زیر چتر بیمه‌ای قرار دارند و این امر موجب بهت و تشویق سازمان‌های بین‌المللی قرارگرفته است.

 

وی بیان داشت: در مازندران ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه‌ی همگانی رایگان قرار دارند و در کنار این جمعیت یک‌میلیون نفر از جمعیت روستایی استان نیز از پوشش بیمه‌ای رایگان این اداره کل برخوردارند و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند ‌می‌شوند.

 

 

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران بیان داشت: از نکات قابل‌توجه در خصوص بیمه روستاییان (رایگان) این است که به ازای مراجعه‌ی هر روستایی به مراکز درمانی سطح یک (ویزیت پزشک، داروخانه، آزمایشات سطح یک، تصویربرداری و … ) حدود ۱۲۸ هزار تومان توسط دولت پرداخت می‌شود که این موضوع در سال‌های قبل از انقلاب مشاهده نمی‌شد.

 

دکتر ظفرمند گفت: در بیمه‌ی سلامت مازندران تمامی ۲ هزار و ۳۰۰ موسسه‌ی ارائه‌دهنده‌ی خدمات پزشکی با این اداره کل قرارداد داشته و این امر موجب گردیده سطح دسترسی بیمه‌شدگان به خدمات بسیار آسان و سهل‌الوصول گردد.

 

وی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات اداره کل بیمه‌ی سلامت مازندران افزایش تعداد ادارات به ۱۹ اداره در سطح شهرستان‌ها بوده که خود موفقیتی بزرگ در راستای ارائه‌ی خدمات در جای‌جای استان می‌باشد.

 

ظفرمند با اشاره به این مطلب که اداره کل بیمه سلامت مازندران با ۸۰ دفتر پیشخوان در سراسر استان قرارداد منعقد نموده‌ است افزود: هدف از انعقاد این قراردادها دسترسی آسان مردم به خدمات سازمان بیمه‌ی سلامت بوده است.

 

مدیرکل بیمه‌ی سلامت مازندران گفت: چند سالی است که استان مازندران مجری طرح پزشک خانواده در کشور می‌باشد که در این طرح پرداخت هزینه‌های پزشک و داروهای آن توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شوند و بیمه‌شدگان بدون پرداخت فرانشیز از خدمات دارویی و پزشکی برخوردار می‌شوند.

 

وی افزود: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۵۷ دولت‌ها به حوزه‌ی سلامت توجه ویژه‌ای نمودند و این امر موجب گردید که آمارهای امروز حوزه‌ی بهداشت و درمان با آمارهای قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قابل‌مقایسه نباشد.

 

وی بیان کرد: سالانه حدود هفت و نیم میلیون بار مراجعه در مؤسسات طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت مازندران صورت می‌پذیرد که به ازای هر بار مراجعه قریب به یک‌میلیون ریال هزینه توسط بیمه‌ی سلامت پرداخت می‌شود.

 

وی اذعان داشت: با توجه به جمعیت یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارنفری تحت پوشش بیمه‌ی سلامت در مازندران سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای درمان جمعیت تحت پوشش هزینه می‌شود.

 

ظفرمند ادامه داد: سازمان بیمه سلامت به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور آحاد مختلف جامعه را در صندوق‌های پنج‌گانه خود (صندوق بیمه‌ی کارکنان دولت، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه روستاییان – عشایر و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت، صندوق ایرانیان، صندوق بیمه سلامت همگانی) تحت پوشش بیمه‌ی درمان قرار می‌دهد.

 

وی با اشاره به این مطلب که تمامی افراد فاقد پوشش بیمه‌ای می‌توانند با مراجعه به ادارات کل بیمه‌ی سلامت و یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد ثبت‌نام اولیه را انجام دهند افزود: پس از تکمیل ثبت‌نام اطلاعات ثبت‌شده با بانک‌های اطلاعاتی سازمان‌های بیمه‌گر دیگر تطبیق و درصورتی‌که فرد تحت پوشش بیمه‌ی دیگری نباشد پس از تطبیق اوراق هویتی چاپ دفترچه با تاریخ اعتبار یک‌ساله در همان مکان انجام‌شده و به متقاضی تحویل داده می‌شود.

 

وی بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات و فعالیت‌های در حال اجرای سازمان بیمه سلامت که در راستای رفاه حال بیمه‌شدگان می‌باشد بحث نسخه‌نویسی الکترونیک و استحقاق سنجی می‌باشد.

 

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح ازاین‌پس هر کد ملی به‌منزله‌ی یک دفترچه درمانی می‌باشد تا با منطقی سازی و شفاف‌سازی اطلاعات بیمه‌شدگان خدمات مطلوب‌تری را به آنها ارائه نماییم.

 

وی خاطرنشان کرد: در بین ۵ صندوق بیمه‌ی سلامت همپوشانی‌ها را حذف نموده‌ایم و به همراه سایر سازمان‌های بیمه‌گر با اجرای طرح استحقاق سنجی در حال رفع همپوشانی‌ها هستیم.

 

این مقام مسئول بیان کرد: اگر بیمه‌شده‌ای در بیش از یک صندوق بیمه‌ای دارای دفترچه باشد طبق مقررات باید تمامی دفترچه‌های آن حذف و تنها از یک دفترچه استفاده نماید.

 

مدیرکل بیمه‌ی سلامت مازندران گفت: این اقدام (استحقاق سنجی) می‌تواند به شفاف‌سازی و تخصیص اعتبارات هدفمند کمک شایانی نماید.

وی افزود: علاوه بر این در آینده‌ی نه‌چندان دور نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمامی مؤسسات طرف قرارداد این اداره کل به اجرا درمی‌آید و آرام‌آرام به سمت حذف دفترچه‌های کاغذی گام برمی‌داریم.

وی بیان کرد: در این طرح بیمه‌شده با اعلام کد ملی خود که در سامانه‌ی سازمان اطلاعات آن ثبت‌شده است از مؤسسات طرف قرارداد خدمات می‌گیرند.

وی با اشاره به سیمای بیمه‌ی سلامت در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: جمعیت بیمه‌شدگان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت مازندران (صندوق‌های پنج‌گانه) از سال ۷۴ تاکنون شاهد رشد چشمگیری بوده است که برای مثال می‌توان به صندوق بیمه روستاییان اشاره نمود که از ۲۱ هزار و ۶۰۶ بیمه‌شده در سال ۷۴ به حدود یک میلیون بیمه‌شده در سال جاری رسیده است.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: