آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8465 1397/03/22  
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتمایی استان مازندران

ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی


مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتمایی استان مازندران از ثبت نام ۸ هزار و ۲۰۰ نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی خبر داد.

 اصغری درباره  اشتغال روستایی گفت. ازدی ما سال 96 با اعلام اعتبارات ازطرف دولت، استان مازندران مثل سایراستانها درسامانه کارا مشغول به فعالیت شد . 

وی تصریح کرد: در این طرح به منظور اشتغال  و سکونت روستایی وجلوگیری از مهاجرت جوانها از روستابه شهر، تسهیلات  شش درصدی  به طرح های  روستایی اختصاص یافته است

اصغری گفت  طرح ها توسعه روستایی در سه بخش عمده کشاورزی گردشگریی وصنعت معدن ودرحوزه ورزش سلامت وهمچنین ارشاد اسلامی ودانشگاه علوم بزشکی  قراردارند می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند..

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتمایی استان مازندران اضافه کرد .تابه امروز  نزدیک به هزار و 191طرح بررسی شده و افراد به بانکها معرفی شدند. وحدود 8 میلیاردو 200میلیون تومان تسهیلات برای طرح ها برداخت شد  وتقریبا 470 میلیارد تومان  تسهیلات سهم استان مازندران در دوفاز باید برداخت شود.

وی افزود: از این میزان 165 میلیاردتومان  درفاز نخست  تخصیص داده شد و نزدیک به 180میلیارد تومان درحال بررسی یا  مصوب شده است  و تا بایان خرداد بخش عمده ان برداخت می شود. و دولت تا بایان تیر برای جذب  صددرصد این تسهیلات واعتبارات فرصت قرار داده است..

اصغری تاکید کرد: همه روستاییان میتوانند در سامانه کارا ثبت نام  و از ظرفیت تسهیلات اشتغال روستایی شش درصداستفاده کنند .

وی دربارهمتقاضیان غیر روستایی هم گفت. اگر متقاضیان غیرروستایی ها نیز  طرحی دارند میتوانند با هدف ایجاداشتغال وسرمایه گذاری در استان مازندران در سامانه کارا ثبت نام کنند. واز یارانه 2 تا 8درصدی دولت برخوردار شوند

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: