آخرین عناوین

صادرات گل به خارج از کشور
توزع 500سبد کالا در عباس آباد
عرضه ۱۵۰ تن مرغ با قیمت مصوب در بازار مازندران
مازندران بیشترین بیمه شده فعالان قرآنی را دارد
ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی
کمیته امداد آماده جمع آوری زکات فطریه
نجات 214 غریق دریای خزر در مدت 20 روز
محدودیت تردد در جاده‌های مازندران
طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد
کارگاه‌های معدنی ناایمن در مازندران تعطیل شد
فرمانداران استان مازندران از گرایشات مختلف سیاسی برای توسعه مناطق استفاده کنند
نظام دامپزشکی مازندران به موقع پاسخگوی متقاضیان باشد
نظارت بر عملکرد شهرداری مهمتر از ایجاد شهرداری نواحی است
دیوسالار به نساجی پیوست
پرحاشیه‌ترین تمرین جام‌جهانی با حضور مسی و دوستان
رونالدو را تشویق نکنید، حتی شما!
زمین لرزه بازیکنان اسپورتینگ در اردوی پرتغال
مهاجم سایپا دو ساله تمدید کرد
بوندسلیگا به کی‌روش مدیون است !
گلر ملوان به نساجی پیوست
کد خبر: 8461 1397/03/22  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران

طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی بابلسر تا رامسر انجام شد، گفت: به دستور استاندار طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد.

محمد محمد پور عمران امروز در حاشیه بازدید از طرح بازرسی واحدهای صنفی غرب مازندران اظهار داشت: از امروز تیم‌های مختلفی در شهرستان‌های چالوس و نوشهر مستقر و به بازرسی از واحدهای صنفی پرداختند که تعدادی متخلف شناسایی و برای آنها تشکیل پرونده انجام شد.

وی افزود: در دو هفته ماه مبارک رمضان، 4400 مورد بازرسی از واحدهای سنفی در سراسر مازندران انجام شد که در هشت درصد موارد شاهد تخلف ناشی از عدم رعایت قیمت بودیم که بیشتر شامل کالاهای پرمصرف اعم از گوشت قرمز، مرغ، میوه‌ها، آب معدنی بوده که برای آنها پرونده دو میلیارد و 500 میلیون ریالی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

محمدپور تاکید کرد: با تقویت نظارت و کنترل قیمت به دنبال ایجاد شبکه ارزان فروشی و افزایش فروشگاه‌های بزرگ هستیم و مردم اطمینان داشته باشند در انبار موجودی کالا داریم و در کنار آنها هستیم و با هر گونه متخلف برخورد می‌کنیم.

وی گفت: مردم هر گونه گران فروشی و اجحافی که به آنها می‌شود را از طریق تلفن 124 اعلام کنند و تاکنون همه موارد منعکس شده از طریق این شماره تلفن پیگیری شده است که 50 درصد آنها حق با مردم بوده است.

محکومیت 6 میلیارد ریالی متخلفان در طرح ضیافت رمضان

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران نیز در این بازدید گفت: در ایام ماه مبارک رمضان طرح ضیافت رمضان اجرا شده که تاکنون 900 پرونده تشکیل و بیش از 6 میلیارد تومان جریمه برای متخلفان صادر شد و در مواردی تعدادی واحدهای صنفی پلمپ شدند.

مهدی عباسی گفت: پرونده‌های متخلفلن از طریق اتاق‌های اصناف، ادارات صنعت، معدن، تجارت و دانشگاه علوم پزشکی ارسال شده و این اداره کل با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

وی گفت: طبق دستور استاندار مازندران و گزارش‌هایی که ارسال شده بود مبنی بر گرانی در نوشهر و چالوس امروز به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در منطقه غرب استان حاضر و بازدیدهای مختلفی از واحدهای صنفی نوشهر و چالوس انجام و تعدادی متخلفان نیز شناسایی شدند که از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

برخورد شدید با گران فروشی در غرب مازندران

رئیس اداره تعزیرات حکومتی نوشهر، چالوس و کلاردشت نیز گفت: در صورت ارائه گزارش مردمی و گزارش بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت با هر گونه گران فروشی برخورد می‌شود.

خوشبخت افزود: واحدهای صنفی باید در فروش اجناس خود فاکتور رسمی همراه با مهر و شناسنامه ارائه دهند و از ارائه فاکتور مجهول خودداری کنند.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی باید بر مبنای فاکتور خرید و احتساب درصد سود قانونی  نسبت به فروش کالاها اقدام کنند در غیر این صورت به بهانه افزایش قیمت کاذب دلار و ارز نباید افزایش قیمت داشته باشند و با هر گونه افزایش قیمت برخورد می‌شود.

خوشبخت تصریح کرد: احتکار تخلف است و در بازار شهرستان‌های تحت پوشش اگر واحدی در این بخش تخلف داشته باشد شدیدا با آنها برخورد می‌شود.

وی در مورد نارضایتی شهروندان از آرایشگاه‌های زنانه و افزایش قیمت در این مکان‌ها گفت: تمامی آرایشگاه‌ها باید بر اساس تعرفه مصوب کمسیون نظارت اقدام کنند و در بازدید های نامحسوس بازرسی اگر مشاهده شود آرایشگاهی در این بخش تخلف داشته باشد قطعا برخورد می‌شود و هرگونه توافق با مشتری به بهانه افزایش قیمت نیز گرانفروشی محسوب می‌شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی نوشهر، چالوس و کلاردشت تاکید کرد: مردم و مشتریان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی و یا عدم فروش کالا در بازار با شماره 124 و یا سامانه پیامک 30000135 تماس بگیرند و از این طریق پیگیر شکایت خود باشند.

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: