آخرین عناوین

صادرات گل به خارج از کشور
توزع 500سبد کالا در عباس آباد
عرضه ۱۵۰ تن مرغ با قیمت مصوب در بازار مازندران
مازندران بیشترین بیمه شده فعالان قرآنی را دارد
ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی
کمیته امداد آماده جمع آوری زکات فطریه
نجات 214 غریق دریای خزر در مدت 20 روز
محدودیت تردد در جاده‌های مازندران
طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد
کارگاه‌های معدنی ناایمن در مازندران تعطیل شد
فرمانداران استان مازندران از گرایشات مختلف سیاسی برای توسعه مناطق استفاده کنند
نظام دامپزشکی مازندران به موقع پاسخگوی متقاضیان باشد
نظارت بر عملکرد شهرداری مهمتر از ایجاد شهرداری نواحی است
دیوسالار به نساجی پیوست
پرحاشیه‌ترین تمرین جام‌جهانی با حضور مسی و دوستان
رونالدو را تشویق نکنید، حتی شما!
زمین لرزه بازیکنان اسپورتینگ در اردوی پرتغال
مهاجم سایپا دو ساله تمدید کرد
بوندسلیگا به کی‌روش مدیون است !
گلر ملوان به نساجی پیوست
کد خبر: 8460 1397/03/22  
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران

کارگاه‌های معدنی ناایمن در مازندران تعطیل شد


مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اجرای سه مورد تعطیلی کارگاه‌های معدنی ناایمن از ابتدای سال ۹۷ تاکنون در راستای اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار در استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، حسن غلامی در نخستین جلسه کارگروه تخصصی ایمنی معادن مازندران اظهار داشت: به‌ منظور ارتقا سطح ایمنی و کاهش شدت حوادث ناشی از کار در محیط‌‌های کارگری، مدیران واحدهای تولیدی باید براساس آیین‌نامه به‌کارگیری مسئول ایمنی در واحدها، در راستای به‌کارگیری مسئولان ایمنی اقدام کنند.

وی افزود: تمهیدات ویژه و ضروری جهت به‌کارگیری مسئولان ایمنی در کارگاه‌های معدنی به‌ صورت فراگیر در راستای اجرای این آئین‌نامه و حضور دائمی مسئول ایمنی در کارگاه های استان اتخاذ شده است.

غلامی همکاری و تعامل با بازرسان کار، شناسایی موقعیت‌های خطرآفرین و ارزیابی ریسک در کارگاه‌ها، ثبت آمار حوادث ناشی از کار در کارگاه و اطلاع به بازرسان کار و همچنین نظارت بر نظم و ترتیب و چیدمان مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین‌آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن در کارگاه‌ها را از جمله وظایف مسئولان ایمنی در کارگاه‌های استان عنوان کرد.

وی بازدید از تونل شماره هشت شرکت معدنی سامان سوادکوه با حضور مدیرکل، برگزاری جلسه کارگروه تخصصی معدن استان، بازدید از تعداد 6 کارگاه معدنی توسط بازرسان کار، اجرای سه مورد ماده 105 قانون کار (تعطیلی کارگاه‌های معدنی در شهرستان نور) در معادن استان را از اقدامات مهم در حوزه نظارت مستمر بر حسن اجرای دقیقی آیین نامه ایمنی در معادن استان برشمرد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از بازدید مستمر از کارگاه‌های معدنی به‌صورت فصلی و نظارت بر اجرای دقیق آیین نامه‌های مربوطه خبر داد و گفت: ابلاغیه‌های صادره قبلی در بازدیدها و معرفی جدی و بدون اغماض کارفرمایان متخلف از قانون به مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: الزام به تجهیز معادن ذغالسنگ استان به تهویه مصنوعی در اجرای ماده 391 آئین‌نامه ایمنی معادن و تاکید و در صورت لزوم اجرای تبصره یک ماده 105 قانون کار تهویه به روش طبیعی در معادن ذغال سنگ، معادن گاز دار و معادن گرد ذغالدار ممنوع است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید برنظارت اجرای دقیق آئین‌نامه آموزش کارگران، کارفرمایان و کارآموزان در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی در کارگاه‌های معدنی گفت: مقرر شد جلسه آموزش عملی ایمنی معادن با حضور بازرسان کار شهرستان‌های معدنی در محل یکی از معادن ذغال سنگ استان تشکیل شود.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: