آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8457 1397/03/22  
عضو کمسیون طرح و برنامه شهرداری ساری:

نظارت بر عملکرد شهرداری مهمتر از ایجاد شهرداری نواحی است


عضو کمسیون طرح و برنامه شهرداری ساری گفت: نظارت بر عملکرد شهرداری مهمتر از ایجاد نواحی در مناطق شهرداری ساری است.

قاسم قاسمی در بییست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به دستور العمل ابلاغی وزارت کشور مبنی بر ایجاد نواحی در شهرداری های مراکز استان با اجرای این طرح مخالفت کرد و اظهار داشت: کارهای مهم تر از این طرح  در شهرداری وجود دارد که نیاز به پیگیری است.

وی افزود: بعد نظارتی شورا از دیگر فعالیت های شورا مهم تر است ،مشکلات زیادی هم اکنون در شهرداری ساری وجود دارد و ما وظیفه نظارت بر عملکرد شهرداری داریم البته این مشکلات در دیگر شهرداری ها نیز وجود دارد.

عضو کمسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری گفت: موضوعات زیادی در شورا مطرح می شود با توجه به وظیفه نظارتی شورا ، و اینکه باید به طرح های مهمتر در شهر ساری بپردازیم این سوال وجود دارد اصلاح ساختار  قراردادی در شهرداری ساری مهمتر است یا ناحیه بندی شهرداری؟

وی افزود اصلاح ساختار نیروی انسانی شهرداری مهمتر است یا کوی برزن دادن به شهرداری؟

قاسمی با طرح این سوال که ساخت نرم افزار جامع نظارت بر روند برون سپاری مهمتر است یا ایجاد نواحی مختلف شهری ادامه داد:ایجاد نرم افزار برای توزیع عادلانه منابع  مالی در بین پیمانکاران شهرداری مهمتر است یا ایجاد نواحی؟

وی نرم افزار جامع وگذاری اعتبارات عادلانه بر مناطق شهری را مهمتر از ایجاد نواحی در شهرداری مناطق دانست و گفت: افزایش اختیارات شهرداری مناطق شهرداری نیز مهمتر از ایجاد نواحی است.

قاسمی ساخت نرم افزار روند پروژه ها را امری الزامی دانست و افزود:اگر بعد نظارتی ما در شهرداری های مناطق افزایش پیدا کند نیاز به ایجاد شهرداری نواحی نداریم .

عضو شورای اسلامی شهر ساری گفت: به نظرم این نواحی ایجاد تبعید گاه برای کارکنان شهرداری است که شاید باما هماهنگ نبوده و در تیم ما نباشند.

وی پیگیری مصوبه ها ،پروژه ها و فعالیت های شهرداری را از دیگر وظایف نظارت شورای شهر عنوان کرد و افزود: به نظرم مسیر را به اشتباه طی می کنیم.

قاسمی در ادامه از ساخت نرم افزار در روند "برون سپاری" هفته ی آتی در کمسیون طرح و برنامه شهرداری خبر داد.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: