آخرین عناوین

خبرنگاران باید انتظارات خود را به مدیران بیان کنند
آغاز طرح های نوروزی پلیس مازندران
مجریان انتخابات موظف به اجرای قانون هستند.
بازگشت دانشگاههای علمی و کاربردی به ریل اصلی در دولت یازدهم
درآمد 31 میلیارد تومانی صید ماهیان استخوانی در مازندران
کشف 3 پرونده فساد اقتصادی در دستگاه‌های اجرایی مازندران
کاندیداها از تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی خودداری کنند
دفاتر نظارت بر انتخابات در ۲۲ شهرستان مازندران فعال شد
صیانت از نهاد مقدس شورای نگهبان امری ضروری است
۳۰۰ پروژه فرهنگی نیمه کاره است/سیاست شفاف ارشاد درباره رسانه ها
تعالی آموزش و پرورش نیازمند نگاه ملی است
۱۰۰ میلیارد تومان برای رونق بخشی به تولید در غرب مازندران صرف شد
مرکز توان افزایی امداد و نجات در آمل افتتاح می شود
۱۰۰ میلیارد تومان برای رونق بخشی به تولید در غرب مازندران صرف شد
طرح بانکداری اسلامی تا سه ماه آینده به مجلس ارائه می شود
مازندران میزبان جشنواره ملی سیاه بازی می شود
جزئیات دستگیری دهیار و ۵ نفر از اعضای شورای منطقه کلاکسر آمل به‌اتهام اختلاس و اخذ رشوه
مربیان پرورشی مدارس استان مازندران ساماندهی می‌شود
پروژه‌های نیمه تمام عمرانی مازندران تکمیل می‌شود
منش پهلوانی بین ورزشکاران استان مازندران تقویت شود
کد خبر: 8255 1395/03/02  


علت برکناری فرمانداران دولتی


با آغاز کار مجلس دهم و عدم رفع برخی از مشکلات در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی ناشی از ضعف مدیریتی، دولت تصمیم گرفت تا تغییراتی در بدنه خود اعمال کند که از آن جمله تغییر استاندار خوزستان بود.

در همین راستا سید شهاب الدین چاووشی معاون سیاسی استانداری تهران از تغییر دو فرماندار در استان تهران خبر داد و گفت: جابه‌جایی و تغییر فرمانداران در استان تهران صرفا سیاسی نبوده و نیست بلکه یکی از اهداف ما اجرای هر چه دقیقتر و پرشتاب‌تر برنامه‌های اقتصادی دولت و همچنین روی کارآمدن مدیران جوان‌تر در عرصه‌های سیاسی است. بر این اساس برخی از کارشناسان معتقدند که دولت در حالت کنونی با توجه به برخی مشکلات چاره‌ای جز تغییر و عزل و نصب برخی از مدیران خود نداشته و به نظر در آینده شاهد تغییرات گسترده‌تری در سطوح مدیران و وزرا از سوی دولت خواهیم بود.

تغییر دو فرماندار در استان تهران

معاون سیاسی استانداری تهران با اشاره به اینکه طی برگزاری دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس به خاطر اینکه مشکلی در روند برگزاری آن پیش نیاید از اعمال هرگونه تغییری خود داری کردیم، گفت: تغییر و تحول در هر دستگاه و سیستمی امری عادی و طبیعی است، عملکرد فرمانداران و مدیران همواره توسط مراتبط بالاتر مورد ارزیابی‌های کارشناسی قرار می‌گیرد تا نقاط قوت وضعف‌ها مشخص شده تا در راستای تقویت نقاط قوت و رفع کم و کاستی‌ها اقدام شود. چاووشی ادامه داد: استاندار تهران تاکید جدی بر اجرای هر چه دقیق‌تر و بهتر برنامه‌های دولت از جمله تحقق اقتصاد مقاومتی دارند که در این راستا تغییر برخی فرمانداران در گذشته احساس می‌شد اما به علت برگزاری دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه مشکلی در روند برگزاری آن پیش نیاید از اعمال هرگونه تغییری خود داری کردیم. وی تاکید کرد: جابه‌جایی و تغییر فرمانداران در استان تهران صرفا سیاسی نبوده و نیست بلکه یکی از اهداف ما اجرای هر چه دقیق‌تر و پرشتاب‌تر برنامه‌های اقتصادی دولت و همچنین روی کارآمدن مدیران جوان‌تر در عرصه‌های سیاسی است تا با انگیزه‌ای دوچندان بتوانیم امور و برنامه‌ها را پیش ببریم. چاوشی ادامه داد: فرارسیدن دوره بازنشستگی و ملاحظات فنی و کاری از دیگر عوامل تغییر مدیران و فرمانداران به شمار می‌رود. چاووشی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف این تغییرات شتاب‌دادن بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است، گفت: با توجه به ارزیابی‌هایی که از عملکرد فرمانداران صورت گرفته و همچنین بر اساس برخی ملاحضات فنی و کاری شاهد تغییر فرمانداران شهرستان‌های قدس و رباط کریم خواهیم بود.

علت برکناری فرمانداران دولتی

براین اساس ۱۰ روز پس از دومین دور انتخابات مجلس که مساله تغییر استاندار خوزستان به میان آمد، محمد امین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه مثل همیشه تغییراتی در سطح فرمانداران انجام می‌شود گفت: . «شاهد تغییرات و جابه‌جایی‌های طبیعی در سطح فرمانداران خواهیم بود. برخی فرمانداران بازنشسته می‌شوند و برخی فرمانداران هم از شهری به شهر دیگر جابه‌جا می‌شوند. وی همچنین افزود: ممکن است بعضی از فرمانداران هم نقض یا ضعفی داشته باشند که باید این ضعف برطرف شود. به هر حال سیاست وزارت کشور این است که تغییرات در حد طبیعی باشد. این تغییرات ربطی به انتخابات ندارد، زیرا همه فرمانداران در زمینه انتخابات نمره قبولی گرفتند، آنچه برای دولت مهم است این است که در جامعه آرامش برقرار شده و اختلافات احتمالی مسئولان بین مردم کشانده نشود. » گرچه پیش‌تر همزمان با توافق هسته‌ای و انتقادها نسبت به عملکرد برخی از مدیران و وزرای دولت، تغییراتی در حوزه استانداری چند استان به عمل آمد اما اکنون با توجه به عدم رفع مشکلاتی این عزل و نصب‌ها ابعاد گسترده‌تری به خود خواهد گرفت./آرمان

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: