آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8082 1394/09/28  


مصوبات ستاد تسهیل دردی از تولید دوا نمی کند


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بابیان اینکه مصوبات ستاد تسهیل دردی را از تولید دوا نمی‌کند پیشنهاد داد تا بدهی‌های بانکی بخش تولید تنفس داده شود.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی صبح پنجشنبه در جلسه با هیئت‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران بابیان اینکه خانه صنعت اصفهان با همکاری اتاق اصفهان عارضه‌یابی از موانع و معضلات صنعت تولید انجام داده که به نتایج خوبی دست‌یافته است، افزود: در همین راستا ایجاد کلینیک‌های تخصصی را با اختیارات لازم و کافی درخواست کردیم.

سهل‌آبادی افزود: مصوبات ستاد تسهیل نیز چندان دردی را دوا نمی‌کند و برای رفع مشکلات بانکی به دولت پیشنهاد کردیم که بدهی‌های بانکی را تنفس واقعی بدهند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بابیان اینکه شبکه توزیع کالا عملاً در اختیار تولید نیست بلکه بیشتر در اختیار توزیع کالاهای وارداتی و خارجی است، تصریح کرد: راه به‌جایی نمی‌بریم تا اینکه دست در دست هم دهیم و با ایجاد وحدت رویه همه تشکل‌ها، فکری به حال خودمان کنیم و راهکارهای لازم را پیگیری کنیم که یکی از این راه‌ها تأسیس مجمع تشکل‌های استانی است.

سهل‌آبادی اظهار کرد: خانه‌های صنعت، معدن و انجمن‌های تخصصی آن می‌توانند بازوان قوی و چراغ راه سازمان‌ها و تشکل‌ها ازجمله اتاق بازرگانی باشند.

وی گفت:؛ خانه ایران در خیلی از جلسات و کارگروه‌های مهم کشوری حضور فعالی دارد، بنابراین انتظار داریم مشکلات تولید استان‌ها به ما منعکس شود.

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه تولیدات در کارخانه‌ها انبارشده است عنوان کرد: نیازمند بازار داخلی و جهانی هستیم. همه موانع به دست دولتمردان حل‌شدنی نیست بلکه خود مدیران و صاحبان واحدهای صنعتی و معدنی نیز بایستی با ایجاد واحد تحقیق و توسعه به دنبال دانش و فنّاوری، نوسازی، تنوع‌بخشی و کیفی کردن تولیداتشان باشند و در رابطه جدیدی را برای ارتباط جدی و همه‌جانبه صنعت و دانشگاه تعریف کنیم.

سهل‌آبادی گفت: رکود هرروز عمیق‌تر می‌شود بنابراین شعار دادن بس است و باید وارد عرصه اجرا شویم و برگزاری جلسات را کمتر کنیم و به مصوبات جلسات، کمیته‌ها و کارگروه‌ها نیز ضمانت اجرایی ببخشیم وگرنه مشکلات همچنان پابرجا خواهند بود.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: