آخرین عناوین

صادرات گل به خارج از کشور
توزع 500سبد کالا در عباس آباد
عرضه ۱۵۰ تن مرغ با قیمت مصوب در بازار مازندران
مازندران بیشترین بیمه شده فعالان قرآنی را دارد
ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی
کمیته امداد آماده جمع آوری زکات فطریه
نجات 214 غریق دریای خزر در مدت 20 روز
محدودیت تردد در جاده‌های مازندران
طرح ضربتی بازرسی از واحدهای صنفی مازندران اجرایی شد
کارگاه‌های معدنی ناایمن در مازندران تعطیل شد
فرمانداران استان مازندران از گرایشات مختلف سیاسی برای توسعه مناطق استفاده کنند
نظام دامپزشکی مازندران به موقع پاسخگوی متقاضیان باشد
نظارت بر عملکرد شهرداری مهمتر از ایجاد شهرداری نواحی است
دیوسالار به نساجی پیوست
پرحاشیه‌ترین تمرین جام‌جهانی با حضور مسی و دوستان
رونالدو را تشویق نکنید، حتی شما!
زمین لرزه بازیکنان اسپورتینگ در اردوی پرتغال
مهاجم سایپا دو ساله تمدید کرد
بوندسلیگا به کی‌روش مدیون است !
گلر ملوان به نساجی پیوست
کد خبر: 8029 1394/08/27  


برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی مازندران


مرتضی عمرانی در نشست خبری که به مناسبت هفته کتاب برگزار گردید، از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان در این هفته خبر داد.

مرتضی عمرانی در نشست خبری  که به مناسبت هفته کتاب برگزار گردید، از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان در این هفته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در هفته کتاب امسال در شهرستان ها خبرداد و گفت: برگزاری نشست های کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی ، جلسات نقد و بررسی ، ایستگاه های اهدای کتاب، معرفی کتاب ، نمایشگاه های کتاب و سرکشی از خیران کتابخانه ساز از جمله برنامه های هفته کتاب در مازندران است .

 عمرانی برای رسیدن به استاندارد فضای کتابخانه ای در مازندران بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ را نیازمند ساخت ۲۷۴ کتابخانه جدید دانست و گفت : مازندران هم اکنون با داشتن ۱۱۰ باب کتابخانه ، جایگاه یازدهم را میان استان های کشور دارد.

 وی افزود: در هفته دولت سال ۹۴، ۷ باب کتابخانه عمومی در استان به بهره برداری رسید که ۲ درصد سرانه فضای مطالعاتی استان افزایش یافت.

 وی با بیان اینکه در سال ۹۴ ۳۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی اضافه شد، اظهار داشت: تعداد اعضای کتابخانه های عمومی نیز با رشد ۱۵ هزار نفری به ۱۲۰ هزار نفر رسید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران تعداد کتابخانه های نیمه تمام استان را ۴۵ باب اعلام کرد و گفت : برای تکمیل این تعداد طرح نیز به ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

 وی افزود : سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران امسال ۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح ها اعتبار تخصیص داده است .

 عمرانی اذعان نمود: ساخت کتابخانه مرکزی مازندران از سال ۱۳۹۱ در شهر ساری آغاز شد تا برای تامین منابع اطلاعاتی کتابخانه های استان پشتوانه سازی شود .

 وی نداشتن کتابخانه مرکزی را از مشکلات مازندران نام برد و ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبار مورد نیاز ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تکمیل این طرح اقدام کند .

 مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران به قانون پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها اشاره کرد و افزود : متاسفانه اجرای این قانون بنا به دلایلی در استان مورد غفلت قرار گرفته است.

  وی از دستور استاندار مازندران به شهرداری ها برای پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت : اداره کل امور شهری استانداری در حال پیگیری موضوع است و شهرداران ۲۰ شهر از ۵۸ شهر استان را برای پاسخگویی در خصوص پرداخت نکردن این مبلغ فراخوانده و تعهدات لازم را برای پرداخت بدهی از آنان گرفته است .

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: