آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8029 1394/08/27  


برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی مازندران


مرتضی عمرانی در نشست خبری که به مناسبت هفته کتاب برگزار گردید، از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان در این هفته خبر داد.

مرتضی عمرانی در نشست خبری  که به مناسبت هفته کتاب برگزار گردید، از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان در این هفته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران از برگزاری ۳۰۶ عنوان برنامه فرهنگی در هفته کتاب امسال در شهرستان ها خبرداد و گفت: برگزاری نشست های کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی ، جلسات نقد و بررسی ، ایستگاه های اهدای کتاب، معرفی کتاب ، نمایشگاه های کتاب و سرکشی از خیران کتابخانه ساز از جمله برنامه های هفته کتاب در مازندران است .

 عمرانی برای رسیدن به استاندارد فضای کتابخانه ای در مازندران بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ را نیازمند ساخت ۲۷۴ کتابخانه جدید دانست و گفت : مازندران هم اکنون با داشتن ۱۱۰ باب کتابخانه ، جایگاه یازدهم را میان استان های کشور دارد.

 وی افزود: در هفته دولت سال ۹۴، ۷ باب کتابخانه عمومی در استان به بهره برداری رسید که ۲ درصد سرانه فضای مطالعاتی استان افزایش یافت.

 وی با بیان اینکه در سال ۹۴ ۳۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی اضافه شد، اظهار داشت: تعداد اعضای کتابخانه های عمومی نیز با رشد ۱۵ هزار نفری به ۱۲۰ هزار نفر رسید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران تعداد کتابخانه های نیمه تمام استان را ۴۵ باب اعلام کرد و گفت : برای تکمیل این تعداد طرح نیز به ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

 وی افزود : سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران امسال ۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح ها اعتبار تخصیص داده است .

 عمرانی اذعان نمود: ساخت کتابخانه مرکزی مازندران از سال ۱۳۹۱ در شهر ساری آغاز شد تا برای تامین منابع اطلاعاتی کتابخانه های استان پشتوانه سازی شود .

 وی نداشتن کتابخانه مرکزی را از مشکلات مازندران نام برد و ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبار مورد نیاز ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تکمیل این طرح اقدام کند .

 مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران به قانون پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها اشاره کرد و افزود : متاسفانه اجرای این قانون بنا به دلایلی در استان مورد غفلت قرار گرفته است.

  وی از دستور استاندار مازندران به شهرداری ها برای پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت : اداره کل امور شهری استانداری در حال پیگیری موضوع است و شهرداران ۲۰ شهر از ۵۸ شهر استان را برای پاسخگویی در خصوص پرداخت نکردن این مبلغ فراخوانده و تعهدات لازم را برای پرداخت بدهی از آنان گرفته است .

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: