آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8505 1399/02/19  


اختصاص ۷۵ هزار میلیارد تومان به واحدهای اقتصادی گلستان
استاندار گیلان:

اختصاص ۷۵ هزار میلیارد تومان به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا

استاندار گیلان از اختصاص اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده از بیماری کرونا توسط دولت خبر داد.

ارسلان زارع  در نشست با اعضای کانون کارفرمایی استان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: با توجه به نقش اثرگذاری که کانون کارفرمایان دارد؛ می‌تواند مشاور خوبی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای در اقتصاد استان به‌ویژه در حوزه فعالیت‌های بخش خصوصی باشد و باید از این ظرفیت متناسب با تخصص‌های موجود که حاصل تجارب ارزنده است، بهره بیشتری بگیریم.وی با اشاره به اینکه دولت خود را در کنار کارفرمایان می‌بیند و همواره تلاش کرده از بخش خصوصی حمایت کند، تصریح کرد: تقویت فعالان این بخش علاوه بر شفاف‌سازی اقتصاد توسعه‌ای، زمینه‌ساز رشد آن‌ها و نیز ابهام‌زدایی از اقتصاد کشور را به دنبال دارد و با توجه به اینکه کشورهای توسعه‌یافته بر اساس این رویکرد موفق بوده‌اند؛ همه نهادها و دستگاه‌ها باید زمینه تشویق عمومی به سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و بهبود محیط کسب‌و‌کار را با همکاری انجمن‌هایی همچون کانون کارفرمایی فراهم سازند.استاندار گیلان با بیان اینکه رویکرد دولت یک‌جانبه نیست و معتقد است باید با تعامل میان همه گروه‌های کارگری و کارفرمایی اجماع و توافق حاصل شود، گفت: صرف‌نظر از اینکه این مهم تا چه میزان توانسته رضایت دو طرف را جلب کند؛ معتقدم نفس شکل‌گیری این اجماع و توافق، ستودنی و ارزنده است چراکه حمایت از پویایی کارفرما باعث می‌شود تا کارگر باقوت به کار خود ادامه دهد.وی با تأکید بر اعطای تسهیلات قانونی به کارفرمایان افزود: در جلسات متعدد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پیوسته توجه به کارفرمایان در دستور کار بوده و تأکید کرده‌ام تسهیلات لازم مطابق با فرآیندهای قانونی اعطا شود و در سال جاری نیز ضمن استمرار این روند، انتظار دارم اهتمام لازم برای تحقق جهش تولید صورت گیرد.زارع جهش تولید را یکی از مؤلفه‌های تحکیم و تقویت پایه‌های اقتصاد ملی عنوان و تحقق آن را نیازمند تعامل و هم‌افزایی با بخش خصوصی دانست و بیان کرد: یکی از جلوه‌های این هم‌فکری را در جریان فراگیری ویروس منحوس کرونا در کشور و البته استان گیلان شاهد بودیم که به نحوی شایسته متجلی شد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه واحدهای تولیدی با هدایت و مدیریت کارفرمایان دلسوز و متعهد، باوجود تنگناهای مالی، نگذاشتند فرآیند تولید متوقف شود، گفت: عده‌ای نیز با درک شرایط زمانه و مسئولیت‌پذیری، در راستای رفع نیاز عمومی به یک کالا، نسبت به تغییر خط تولید واحد خود اقدام کردند.

 

وی با تقدیر از اقدامات کارفرمایان در بحران کرونا تصریح کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا بسیاری از کارفرمایان در شرکت‌ها و صنایع بزرگ و کوچک، علیرغم شرایط دشوار اقتصادی و درآمدی به هر نحوی نیروهای کارگری را حفظ کردند که این موضوع در کنار داشتن اجر معنوی، به‌عنوان رویکردی در راستای توسعه اقتصادی، حقیقتاً ستودنی است.

 

زارع به اختصاص اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده از بیماری کرونا توسط دولت اشاره کرد و افزود: در راستای حمایت از فعالان اقتصادی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده که تأکید کرده‌ام در شناسایی واحدها و اعطای تسهیلات دقت شود تا منابع حمایتی به افراد مستحق اختصاص یابد.

 

استاندار گیلان افزایش کیفیت کالا و ارائه خدمات در مشاغل مختلف را جزو انتظارات خود از کارفرمایان و صاحبان صنایع و حرف عنوان کرد و گفت: حمایت از کارآفرینان، کارفرمایان، ثروت و سرمایه بومی همچون استفاده از نیروهای بومی استان در مناصب مدیریتی اولویت ماست.

 

وی با اشاره به نگاه ارزشمند اجتماعی بسیاری از کارفرمایان و اقدامات حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیان کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی موجود بسیاری از فعالان اقتصادی با تأکید رهبر معظم انقلاب در  راستای کمک‌های مؤمنانه به نیازمندان همچون مشارکت فعالانه در آزادسازی زندانیان ناشی از جرائم غیر عمد، گام‌های مؤثری برداشتند.

 

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: