آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8485 1398/04/19  


توسعه بوم‌گردی در روستاهای مازندران تقویت شود


معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به شکوفایی اقتصادی روستاها از طریق ارتقا گردشگری، گفت: توسعه بوم‌گردی در روستاهای مازندران تقویت شود

مهدی رازجویان ا در همایش دهیاران شرق مازندران اظهار داشت: تاکنون تعمیر چهار هزار واحد مسکونی و ساخت 6 مسکن تخریبی در مناطق سیل‌زده استان انجام شد و تمام تلاش ما این است قبل از پایان مهلت وعده رئیس جمهور این خانه‌ها را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه دهیاری‌های خودکفا بر سه محور جمعیت، درآمد و وسعت فعالیت دارند، افزود: در بحث اعتبارات با مشکلات مالی مواجه هستیم چون اقتصاد کشور بر اقتصاد نفت استوار بود کسب درآمدی نیز بر اساس فروش نفت بود که با مشکلات زیادی مواجه بودیم.

رازجویان با تاکید به اینکه از اتکا بر نفت خارج شویم و به خودکفایی برسیم، تصریح کرد: باید درآمد داخلی را افزایش دهیم برای دستیابی به این مهم باید به افزایش تولید ملی و فعال کردن بحث گردشگری بپردازیم.

وی افزود: در بحث گردشگری، توجه به بحث بوم‌گردی اقتصاد را پویا می‌کند و درآمد پایدار ایجاد می‌کند و توسعه بوم‌گردی در روستاهای استان تقویت شود.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه دو هزار و 75 دهیاری و هفت هزار نفر عضو شورای روستا در استان داریم، گفت: فعالیت دهیاران در  این مدت چشمگیر بود و شاهد تحولات و توسعه در تمام زمینه‌ها بودیم و امید است شاهد تحول بیشتر در بحث دهیاران باشیم.

رازجویان با بیان اینکه 43 درصد جمعیت استان، روستایی هستند، گفت: دهیاران به عنوان نماینده دولت با کار جهادی و انقلابی می‌تواتند موجب توسعه روستاها شوند.دهیاران از حداقل امکانات حداکثر بهره‌وری را داشته باشند و با امکانات موجود به توسعه روستاها بپردازند.

وی ادامه داد: انتظارات از دهیاران بحث اشتغالزایی است، اشتغال در روستا نشات گرفته از تولید و کشاورزی بوده و اشتغال استان در بحث کشاورزی است هر چقدر به این بحث توجه کنیم به توسعه بیشتر دست می یابیم.

رازجویان با تاکید بر مقاوم سازی ساختمان‌ها در سطح روستاها گفت: مدیریت در مصرف بهینه آب و کاهش آسیب اجتماعی در بحث طلاق توجه شود.

معاون استاندار مازندران با اشاره به تاکیدات استاندار درباره بحث مازندران پاک، تصریح کرد: دومین مقوله که دستور استاندار است پاکسازی معابر و ورودی روستاها است.

وی به ارتقا سطح دانش دهیاران تاکید کرد و گفت: بحث آموزش دهیاران جدی گرفته شود و از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری شود. امسال بحث انتخابات را داریم با تمام توان تلاش کنید مردم در انتخابات حضور پررنگی داشته باشند.

رازجویان گفت: در بحث جذب تسهیلات روستایی تنها بحث اقتصاد و درآمدی توجه نشود بلکه کار عمرانی باید پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: