آخرین عناوین

تعریض جاده اسبدوانی، مطالبه جدّی مردم گنبدکاووس
روایت جوانی که از یک کندو به 100 کندو رسید
بانوان و سنگری در میدان همدلی مؤمنانه
بی‌توجهی به طبیعت و تهدیدات رانش زمین در مازندران
از کمک دولتی‌ها تا جوشش خیریه‌ها
قاچاق سم مهلک جهش تولید در سمنان
۳۰۰۰ خانواده گلستانی تحت حمایت موقت کمیته امداد قرار گرفتند
فرمانداری‌های شهرستان‌ها همچنان در آماده باش بمانند
مردم سوادکوه شمالی همچنان نگران از شیوع مجدد کرونا
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
نمازگزاران دستورالعمل های پیشگیری از کرونا را رعایت کنند
افراد شایسته باید در آموزش و پرورش فعالیت کنند
مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه فرصت دارند
گلستانی‌ها در فروش سهام عدالت عجله نکنند
پیام جمعه در گیلان مجازی برگزار شد
خطیب جمعه رضوانشهر : حقوق کارگران را رعایت کنید
برنامه جامع گردشگری برای دوران پساکرونا تدوین می‌شود
زلزله دماوند آسیبی به آثار تاریخی مازندران وارد نکرد
۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتنداسماعیل غنیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۲ هزار و ۶۵۹ اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ۸۵۰ نفر زن و یک‌هزار و ۸۰۹ نفر مرد بودند. وی ادامه داد: از ۲ هزار و ۶۵۹ به کار گمارده در استان سمنان سال گذشته یک هزارو ۶۰۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و یک هزار و ۵۴ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. وی بیان کرد: براساس آمار ۶۰ درصد افرادی که سال گذشته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند دارای مدرک دپیلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد داری مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ خاطرنشان کرد: از ۸۵۰ زن اشتغال‌یافته در استان سمنان در سال گذشته، ۴۸۵ نفر دیپلم و زیر دیپلم و ۳۶۵ نفر فوق دیپلم و بالاتر بودند. غنیان تصریح کرد: از یک هزار و ۸۰۹ مرد اشتغال‌یافته از طریق مراکز کاریابی استان سمنان در سال گذشته ، یک هزار و ۱۲۰ نفر دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم و دیپلم و ۶۸۹ نفر دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ اظهار داشت: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسوولان پیگیری می‌شود. در استان سمنان ۱۶ مرکز کاریابی غیر دولتی زیرنظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است که این اداره کل در قالب کمیته‌ای مراکزکاریابی را کنترل و پایش می کند. ۲۶۵۹ نفر از طریق مراکز کاریابی استان سمنان اشتغال یافتند
بیمارستان‌ها با اختصاص بخش کرونا به روال عادی بازگردند
کد خبر: 8100 1394/10/03  


کاهش ۱۰ درصدی ساخت و ساز


نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس، بر لزوم تعیین تکلیف دهیاران تأکید کرد و یادآور شد: وضعیت شغلی دهیاران از دغدغه‌های مجلس بوده و تاکنون چند بار در صحن مطرح‌شده است

قاسم احمدی لاشکی بعدازظهر چهارشنبه در همایش بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه روستاهای بخش مرکزی نوشهر اظهار کرد: با توجه به اعمال تحریم‌ها، وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست و در ماه‌های پایانی سخت‌تر هم خواهد شد.

وی به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی اشاره کرد و افزود: صادرات نفت ایران از دو هزار و ۲۰۰ بشکه در روز به تنها ۸۰۰ هزار بشکه رسیده است که تأثیر بزرگی بر بودجه خواهد داشت.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال‌های گذشته دولت مطابق قانون تا ۱۵ آذر قانون بودجه را به مجلس تحویل داد، اما در سال ۹۵ وضعیت به شکل دیگری است، چون با توجه به بی‌ثباتی قیمت نفت نمی‌توان پیش‌بینی درستی از اقتصاد داشت.

احمدی راه برون‌رفت از وضعیت موجود را تأکید بر اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: در روستاها باید خدمات اولویت‌بندی شود و مهم‌ترین‌ها در دستور کار قرار گیرند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران به تغییرات قانون تغییر کاربری اراضی اشاره کرد و ادامه داد: ساخت‌وساز در روستاها باید بر اساس ضوابط باشد نه مسائل مالی، چون زمین بسیار کم است.

این نماینده مجلس در پایان گفت: در مورد اراضی شیب‌دار که امکان کشاورزی در آن‌ها وجود ندارد و نیز قطعات کوچک زمین نباید سخت‌گیری به خرج داد.

مصدق آزادیان بخشدار مرکزی نوشهر نیز در این جلسه با اشاره به مشکل احداث زیرگذر برای اهالی محلات علی‌آباد، موسی‌آباد و آبندانک تصریح کرد: مردم این روستاها دچار ضررهای مالی و جانی بسیاری شدند که با پیگیری و همت مسئولان این پروژه در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

بخشدار مرکزی نوشهر بابیان اینکه ۵۷ روستا در این بخش وجود دارد، افزود: طول بخش مرکزی ۵۰ و عرض آن ۲.۵ کیلومتر است و ۶۷ درصد جمعیت شهرستان را در خود جای‌داده است.

وی به وجود ۳۵ هزار واحد مسکونی به‌صورت خوش‌نشین در این بخش اشاره کرد و ادامه داد: این شامل ۱۲۰ هزار نفر است که در ۶۴۲ شهرک مسکونی زندگی می‌کنند، و باوجوداینکه حضور دائم در منطقه ندارند، نیاز است تا امکانان لازم برای آنان فراهم شود.

آزادیان به برگزاری جلسات مردمی در روستاهای مختلف اشاره کرد و یادآور شد: با بررسی‌های انجام‌شده بیشتر مشکلات این روستاها به ۱۴ دستگاه اجرایی مرتبط است که در حال پیگیری برای تسریع در حل این مشکلات هستیم.

بخشدار مرکزی نوشهر بابیان اینکه دیدارهای مردمی نباید تشریفاتی باشد، تأکید کرد: ادارات باید ظرفیت‌های روستاها را برای پیشرفت شناسایی و در برخی از موارد این ظرفیت‌ها را ایجاد کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تعداد جواز ساخت از پنج سال قبل تاکنون به ۱۰ درصد کاهش‌یافته است و این یعنی کاهش درآمدها، اما در برابر این کاهش، از میزان خدمات کاسته نشده است.

وی از برگزاری ۵ جلسه کمیسیون ماده ۹۹ در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در این جلسات برای ۴۴۲ پرونده رأی صادر شد و ۱۸۶ پرونده نیز در دبیرخانه این کمیسیون موجود است.

بخشدار مرکزی نوشهر به بیان گزارش عملکرد این بخشداری پرداخت و گفت: ۱۳۵ مورد بازدید از پروژه‌ها و مشکلات مردمی، ۶۰ دیدار چهره به چهره انحام شد و ۹۵۷ فقره پروانه ساختمانی نیز صادر شد.

ایمیل مستقیم

info@shomaleemrooz.ir

نظرات خوانندگان

شماره پیامک:

 


ارسال نظر:

نام: پست الکترونیکی:

متن پیام: